Wpis z mikrobloga

Pamiętajcie Mireczki, najlepszy rosołek na niedziele to masa jarzyn, dobrze przypieczona a wręcz spalona na ogniu cebula, i dużo dobrego mięsiwa, najsmaczniej wymieszać drobiowe z wołowym. U mnie szyja i skrzydło z indyka i 2 szpondry wołowe. Teraz z 4 godziny powolnego gotowania :) I pamiętajcie, rosół jest królem wszystkich zup, tak jak lew jest król dżungli! #gotujzwykopem
T.....a - Pamiętajcie Mireczki, najlepszy rosołek na niedziele to masa jarzyn, dobrze...

źródło: comment_VevSqNRKQWYYuPt1WTwew1G8mrmqwAQ6.jpg

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
@einz Wiesz tyle o gotowaniu co ja o balecie, czyli dosłownie nic xD
Nie powinieneś wypowiadać się w temacie gotowania xD
@TiIa Nie będę Ci szukać żadnego fachowego artykułu na potwierdzenie tej tezy, wybierz się do gastronomika to się wszystkiego dowiesz xD
Jeśli Twoim zdaniem ZE ŚRODKA całego, nie pokrojonego warzywa wyjdą składniki odżywcze, to jesteś w wielkim błędzie xD
Składniki odżywcze wyjdą tylko z zewnątrz i z niedużej warstwy wewnątrz, ale
  • Odpowiedz
  • 2
@Buraczak dlatego proszę o potwierdzenie tego co piszesz, bo trochę nie po drodze mi teraz do gastronomika. Nie zgadzam się z Tobą w tej kwestii, może fachowy artykuł zmienilby moje patrzenie na sposób krojenia warzyw do rosołu.
  • Odpowiedz
@TiIa Ale mnie to nie obchodzi, że TY mi nie wierzysz xD
Ja wiem swoje w tym temacie i wiem, że jest to 100% prawdy, a skoro Ty mi nie wierzysz to sama sobie powinnaś zrobić research na ten temat, bo ja nie będę Ci tego udowadniać, że z całego niepokrojonego warzywa witaminy oraz składniki odżywcze nie wyjdą w całości xD
  • Odpowiedz