Wpis z mikrobloga

Mirki, pomyślałem, że poobcuję na codzień z językiem angielskim poprzez oglądanie filmów z napisami po angielsku. Jest jeden problem, bo jak nie znam słowa i nie potrafię go wychwycić z kontekstu to muszę ręcznie to sprawdzać, co na dłuższą metę jest bardzo denerwujące. Istnieje jakieś narzędzie za pomocą którego będę mógł np. sprawniej to robić np. poprzez najechanie pokaże się tłumaczenie na polski?

#naukaangielskiego #ogladajzwykopem #angielski
  • 8
@tuxados: Pobierasz odtwarzacz PotPlayer i ustawiasz sobie słownik jako wyszukiwarkę. Jak oglądasz to pauzujesz(albo i nie, zależy jak ustawisz), klikasz na nieznanym słowie i odpala ci się karta w przeglądarce z tym słowem w wybranym przez ciebie słowniku.
@Wiedmolol: Właśnie ściągnąłem, dziękuję Mirko złoty, oto mi chodziło :) Szkoda tylko, że nie wkleja tekstu bezpośrednio do słownika, chyba, że da się to jakoś zmienić (bo nie znalazłem edycji strony gdzie się tłumaczy słowo).
@tuxados: Da się tylko musisz odpowiednio to sformatować w opcjach. Ja np. prawie wcale z tego nie korzystam, ale w opcjach(PPM na ekranie > Napisy > Wyszukiwanie napisów online > Ustawienia wyszukiwania czy jakoś tak) mam na pierwszym miejscu ustawiony słownik Merriam Webster. "Wzór" wygląda tak:

https://www.merriam-webster.com/dictionary/%%SS


%%SS zastępowany jest przez klikane słowo. Jak korzystasz z czegoś innego to sam musisz dojść do tego jak ma taki link wyglądać.