Wpis z mikrobloga

@nowoczesny_filozof: ja nie polecam od Koloru Magii, a już na pewno nie od Blasku Fantastycznego. Załączam klasyka, kolejność książek w obrębie róznych wewnętrznych "serii". Jak widzisz, seria dzieli się na kilka głównych nurtów - o Rincewindzie, o Czarownicach, Śmierci, Straży Miejskiej (Watch) i parę pomniejszych. Po lewej stronie na pomarańczowo zaznaczone są pierwsze książki z każdej serii - dowolna z nich będzie odpowiednią książką na początek i warto, żeby generalnie nie
Pobierz kontra - @nowoczesny_filozof: ja nie polecam od Koloru Magii, a już na pewno nie od B...
źródło: comment_UYCHKodG1Qf808y9Vs58jIXWDvbIFdhM.jpg
@nowoczesny_filozof:
Proponuję chronologicznie, poniżej wkleję to co zawsze wklejam - dlaczego:

To ja pozwolę sobie wkleić trochę przerobioną wersję tego, co napisałem wcześniej - a propos kolejnego filmu:
http://www.wykop.pl/link/3338195/mort-powstanie-film-na-podstawie-ksiazki-terry-ego-pratchetta/

Świetna informacja. Każda książka Pratchetta to materiał na dobry film, szkoda, że już nie będzie więcej książek...
Do tego, jakby filmowcy trzymali się mocno dialogów, które są w książce i starali się wiernie oddać poczucie humoru autora, to sporo dodatkowych ludzi mogłoby
@nowoczesny_filozof: Rację ma @kontra. Nie czytaj po kolei, leć cyklami. Chronologia w Świecie dysku ma jakieś znaczenie tylko przy cyklach. Ten o straży najlepszy, od niego zacznij nie będziesz żałować. Razem z nim można czytać ten o Moiście, ale to będzie pod koniec.