Wpis z mikrobloga

Na GOG trwa promocja jednych z najlepszych erpegów w historii w tym:

1) Age of Decadence - dla mnie zdecydowany numer jeden z tego zestawienia (obszerne wyjaśnienie w linku i poniżej) ze względu na szanowanie inteligencji gracza, bardzo wysoki stosunek jakości do ceny i liczby godzin rozrywki do ceny.

2) Arcanum - po Fallout 1 i Age of Decadence mój ulubiony erpeg, który jest chyba najbardziej rozbudowanym erpegiem jaki znam. Tylu questów, ukrytych lokacji i smaczków (np. gazety opisujące nasze epickie wyczyny) nie znajdzie się chyba w żadnej innej grze. Majstersztyk.

3) Vampire the Masquarade: Bloodlines - najlepiej wyglądający porządny erpeg jaki znam z niesamowitą atmosferą, zadaniami, postaciami oraz dialogami no i z masą niezapomnianych momentów.

Poza tym polecam System Shock 2, Legend of Grimrock, Vampire the Masquarade Redemption i ewentualnie System Shock 2. Serii Shadowrun nie polecam, bo to tabletowe, proste gierki (od biedy można zagrać w Dragonfalla),. W każdym razie te pierwsze 3 (a właściwie 4, bo SS2 to też ponadczasowy klasyk) gry to must have.

https://www.gog.com/promo/20170214_special_promo_from_wishlists_with_love

#gry #staregry #retrogaming #rpg #crpg #arcanum #vtmb #ageofdecadence #bethesdasucks #promocje #gog
Bethesdasucks - Na GOG trwa promocja jednych z najlepszych erpegów w historii w tym:
...

źródło: comment_zzZt0JKnbqVWFNcFIxn1iiJAs8o2gb8i.jpg

Pobierz
  • 19
@Bethesda_sucks: jest tam sporo cebularzy - ale nie zmienia to faktu że grę nawet od niego możesz kupić w kwocie wynoszącej 1/3 tego co oferuje gog.

Ja sam uzupełniłem swoją bibliotekę o kilka tytułów - w tym min. o 1 część Legend of Grimrock - bo dwójkę miałem z bundli, ale chciałem zacząć przygodę od pierwszej części :)

I znalazłem ją na bazarku za piątaka - jestem mega zadowolony :)

Oprócz
Poza tym polecam (...) Vampire the Masquarade Redemption


@Bethesda_sucks: No, okay, to kupię, ale jaka jest szansa, że to nie będzie wielkie rozczarowanie po Bloodlinesach? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@kurp: Wbrew temu co piszą w ŚGK fabularnie było niezłe (z perspektywy nastolatka), podobnie z lokacjami, do tego cała masa interesujących dyscyplin, których nie znajdziesz w Bloodlines. Tak, to tylko hack and slash, ale dla wielbiciela WoD pozycja obowiązkowa. Za taką cenę nie ma co się zastanawiać.
@Bialy_Mis: Tylko po angielsku, rosyjsku i hiszpańsku. Za to Dungeon Rats jest po polsku, ale to "dungeon brawler", czyli walki, walki i jeszcze więcej walk z masą statystyk/umiejętności. Ale również polecam jeśli lubisz gry typu Jagged Alliance, Fallout Tactics czy Desperados/Commandos (chociaż te ostatnie to mniej, bo to jednak znacząco inny gatunek).

Na razie polska wersja jest do ściągnięcia tylko nieoficjalnie, bo wciąż sprawdzane jest czy nie ma błędów (w sensie
Bethesdasucks - @BialyMis: Tylko po angielsku, rosyjsku i hiszpańsku. Za to Dungeon R...

źródło: comment_ntQVRqfbo5z9oVRcQqtMjA8pcLczA51O.jpg

Pobierz