Wpis z mikrobloga

@kwasnydeszcz: tak jak wyżej pisałam, jeśli szukasz czegoś taniego i do dostania od ręki to polecam. Mi nie szkodzi, ładnie matuje. Kupiłam już 4 opakowanie, może dlatego, że u mnie priorytetem jest dostępność stacjonarna ;)
@kwasnydeszcz: Nie chce mi się rozpisywać, bo i tak się będziesz pudrować. Ja potrzebowałem pod kamerę, ale zmywałem najszybciej jak mogłem. Skóra musi oddychać – w dużym skrócie.
I później chodzą takie żywe reklamy gładzi szpachlowej...
@elKoyote jeżeli uzywasz kosmetykow lekkich, nie komedogennych, zmywasz makijaż na noc to może on i nawet pomoc :)
Często kobietki zapominaja o ochronie przed uv czy odpowiednim nawilzeniu - teraz każdy praktycznie podklad ma w kladzie coś z spf i nawilzaczem. Tusze do rzes zawieraja np olej rycynowy, który dobrze działa na wloski, tak samo jak szminki (olej rycynowy również nawilza).
@kwasnydeszcz: tylko z góry mówię, że ja się świece tak 5/10 więc może jakieś super-hiper-matu nie trzymać przez 10h bez poprawek. Zanim znalazłam cudowny środek na świecenie i buzia mi lśniła tak 10/10 24h na dobę to używałam ryżowego i tylko on dawał rade.
@Efrajm: ja ogólnie mam mało problematyczną cerę, więc nawet się nie maluję na co dzień, ale ostatnio zaczęła mi się świecić i dlatego ten puder, bo pamiętam, że dobrze działał. no i niestety jestem blada jak ściana i ciężko mi dopasować zwykłe pudry do swojej cery :(
@Muireann: mam z essence, ale jeszcze ich nie otworzyłam. będę testować :D
@kwasnydeszcz: tylko MAC PREP + PRIME TRANSPARENT FINISHING POWDER/PRESSED xD najlepszy! Trochę trzeba zainwestować, coś koło stówki, ale efekt jaki daje na skórze to coś pięknego () wygładza, daje taki aksamitny efekt, nie ma sztywnego matu, do tego minimum rok użytkowania. Poletzam bardzo serdecznie.
@elKoyote: Jak słyszę ten tekst, że skóra musi oddychać to bez obrazy, ale łapię się za głowę! Skóra nie ma płuc, skóra nie ma skrzeli, ani nie wydziela tlenu sama z siebie! To do czego możesz ewentualnie nawiązywać to wymiana gazowa, ale to nie jest również poprawne bo nie uczestniczy ona w dotlenianiu organizmu. Takie rzeczy mogą się dziać owszem, ale u płazów dla przykładu. Do skóry dostarczany jest tlen tak
@kwasnydeszcz to ewentualnie obczaj podkład mineralny, który jest tak naprawdę pudrem (w sensie jest w proszku, ale krycie i wszystko od efektu BB po mocniejsze) nie dość, że naturalne i nie pogarsza cery (a wiem, co mówię :) ) to wręcz ja polepsza i ma lekki filtr sam w sobie. Co do pudrów to styknie Ci serio mąka ryżowa, pudełko i pędzel :P ja kupuję czysty puder bambusowy, podrasowuję go jedwabiem mikronizowanym