Wpis z mikrobloga

Moja pierwsza yerba za chwilę i mam parę pytanek. Jak parzycie? Gotujecie wodę, odlewacie do jakiegoś naczynia i czekacie chwilę i zalewacie yerbę, czy gotujecie wodę i wyłączacie chwilę przed gotowaniem? Jeśli to pierwsze to ile czekacie żeby nie zepsuć yerby? No i drugie pytanko, coś mi się obiło o uszy że na początku trzeba wziąć łyk i go wypluć bo coś tam niedobrego może być xD prawda to?
#yerba #yerbamate
  • 16
@ZibiHajzer:
1.Około 70-80 stopni woda, ja na oko to robię, byle żeby się nie gotowała, zalewam i zostawiam na 5min
2. To tylko tradycja, nic takiego nie musisz robić, może, że chcesz zaszpanować przed znajomymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ZibiHajzer: ponoć w Argentynie pijący yerbe wypluwają pierwszego łyka. Obejrzyj sobie ten krótki filmik WC, fajnie opowiada o tym jak zaparzać yerbe. Bez zbędnych ceremonii i jakiś skomplikowanych rytuałów :)
link
Yerbe możesz zalewać tak długo, jak będziesz czuł smak. Zawsze przy pierwszych zalaniach będziesz miał trochę listków pływających na powierzchni. To normalne. Jak napęcznieją wodą, to opadną. Ja mam naczynie 200ml, wsypuje mniej niż połowe yerby i zalewam max 5