Wpis z mikrobloga

Za kilka dni mam operację prostowania przegrody nosowej i mam nadzieję, że od razu usunięcie polipa z zatoki szczękowej (nie wiem tego bo lekarz powiedział "zobaczymy"). Pobyt na 4 dni.
Jako że w szpitalu byłem raz wy życiu na jedną noc mam kilka pytań:

-co wziąć ze sobą oprócz oczywistych rzeczy?

-jestem wegeterianinem i nie wiem jak będzie z jedzeniem. Oczywiście mięso zjem jak będzie trzeba, ale myślę, że nie będę miał ochoty na nie i co można w takim wypadku zrobić?

Lekarza nie zapytałem bo byłem w szoku więc nawet mi nie przyszło do głowy

#szpital #szpitalnejedzenie #wegetarianizm #laryngologia #operacja
  • 15
  • Odpowiedz
@Luks_x: Będzie cię ktoś odwiedzał? Jeśli tak to spoko, doniesie ci to co będzie akurat potrzebne. Jeśli nie to ja proponuję zabrać kilka słomek do picia (najlepiej takich zginanych, nie całych prostych), jakieś tubki z owocami (jak na zdjęciu- podobne są np w lidlu), kilka małych butelek niegazowanej wody i oczywiście jakieś książki, krzyżówki czy co tam lubisz, żebyś się nie nudził.
Makila - @Luks_x: Będzie cię ktoś odwiedzał? Jeśli tak to spoko, doniesie ci to co bę...

źródło: comment_9x8QL212qAnTAwkABr7XbG45VKIXvJ91.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Makila: Odwiedzać raczej nie bo to inne miasto no i dzień przed operacją badania, potem operacja ,3 dzień to dzień leżenia i czwartego dnia wyciągnięcie opatrunków, badanie i wychodzę to nie ma sensu i powiedziałem żeby się nie kłopotali. Te lidlowe widziałem i myślałem o nich właśnie. Słomki masz rację nie pomyślałem. Dobry pomysł.
  • Odpowiedz
@Luks_x: W sumie dobrze powiedziałeś, nie ma sensu żeby cię odwiedzali. Pierwszego dnia nie będziesz miał czasu bo badania, papierologia itd. Drugiego zabieg więc będziesz trupem cały dzień.
Trzeciego będziesz tak obolały i #!$%@? na te tampony w nosie że będziesz super marudny, a czwartego to tylko czekanie 5 godzin na wypis i do domu xD
Mój niebieski miał podobny zabieg niedawno więc wiem jak to wygląda :D Chociaż w dniu
  • Odpowiedz
@Makila: Ktoś po mnie przyjedzie, bo nie wiem czy będę w stanie prowadzić więc autko zostawię.
W jakim mieście zabieg?
Wszystko było w porządku?
Tamponada czy sznurówki w nosie? Wiem, że w prywatnych klinikach są samo-rozpuszczalne te sznurówki, ale na NFZ to pewnie nie będzie tak miło
dla odważnych: http://www.abc-med.info/TAMPONADA.htm
Szwy samorozpuszczalne?
Płytki były zakładane?
  • Odpowiedz
@Luks_x:
Zabieg w Łodzi, wszystko raczej się udało.
Szwy jakie były to nie pamiętam, możliwe że samorozpuszczalne.
Tamponada była, płytek żadnych nie, bo laryngolog stwierdził że w sumie ta przegroda nie jest aż tak krzywa i zrezygnowali z jej prostowania, za to coś mu powycinali. Ale jego kolega z łóżka obok miał robiona przegrodę, i okazało się że znieczulenie na niego prawie nie działało :o Pytał się lekarki na obchodzie czemu
  • Odpowiedz
@Makila: Ja będę miał narkozę (znieczulenie ogólne) więc i tak raczej nic nie będę czuł. Co do płytem mam niewielkie skrzywienie i mam nadzieję, że obędzie się bez płytek.
  • Odpowiedz
@Luks_x: A miałeś coś takiego, że czułeś, że oddychając przez nos wcale nie czułeś cieplejszego powietrza w porównaniu do tego jakbyś oddychał przez usta?
  • Odpowiedz