Wpis z mikrobloga

@KierownikW10:
a mam jeszcze takie pytanie
bo mieszkam w terenie górskim góry kaczawskie niedaleko jeleniej góry (Karkonosze)
i czy napęd rometa nie jest zaporowy bo z przodu dwa blaty tylko..
@dzejas: W normalnych masz zawsze dwa blaty. Tylko "stary" triban ma 3 blaty. Nowy będzie mieć dwa. Ja bym szukał korbę kompaktową z jakąś kasetą z dużą ilością zębów na pierwszej zębatce ewentualnie zmiana zębatki.
@dzejas: 105 jest bardziej niż ok. Mały blat w rowerze górskim nie równa się małemu w szosie. Mały w szosie masz 34t, a w górskim może byc 30, albo i mniejszy.
Co do Huragana sam dziś zastanawiałem się nad wersją 3, bo taka mi w zupełności wystarczy, bo Sora w 2.0 nie ma zintegrowanej korby.
Huragan 4


@dzejas: romet pozamiatał cenowo modelami 2017, także też warto. Pod warunkiem, że będziesz jeździł...:) Aczkolwiek ponoć trudniej nieco wyregulować przerzutki pod 11s, ale nie wiem na ile to prawda. Pamiętaj, że wraz z rowerem dojdą koszty pedałów, pewnie kasku, jakichś akcesoriów, może ubrań itd.
Także jak będziesz jeździł więcej (czasowo) po szosie niż na MTB to warto 4, jeśli nie to 3 też na pewno da radę.
@brachistochrona: no z tą korbą ładnie polecieli - oszczędność paru dyszek, a korba na Octalinku odrzuca.

Rzeczywiście trudniej wyregulować napędy o wyższej liczbie rzędów. Kiedyś jeździłem na wolnobiegu 7s i mimo gównianej przerzutki SIS regulacja była banalna a napęd działał nawet zabrudzony syfem.


@KierownikW10: ale octalink jest w huraganie 2, a nie 3 i 4
Co do przerzutek, to SIS to shimano index system (chodzi o skok przerzutek, czy coś),