Wpis z mikrobloga

Dr Henryk Różański (jedna z ikon zielarstwa i fitoterapii) zarzucił mi, jakobym nie szanował Dawnej Wiedzy Zielarskiej. Jest to nieprawda! Szanuję i doceniam pracę jaką włożyli badacze sprzed lat. Często jestem zaskoczony poziomem wiedzy, jaką reprezentowano niemal 200 lat temu.

W dzisiejszym wpisie publikuję rozdział książki z 1853 roku poświęcony mniszkowi lekarskiemu czyli ową "Dawną Wiedzę Zielarską". Po lekturze będziecie mogli odpowiedzieć sobie na pytanie "kiedy lepiej zbierać korzenie mniszka - wiosną czy jesienią?"

Link do wpisu "Dawna Wiedza Zielarska o mniszku" => http://www.manualzielarski.pl/2017/02/dawna-wiedza-zielarska-o-mniszku.html
Śledźcie mój tag => #manualzielarski
#fitoterapiawojenna #fitoterapia #ziola #ziololecznictwo #zielarstwo #ciekawostki #rosliny #zdrowie
Praktisch - Dr Henryk Różański (jedna z ikon zielarstwa i fitoterapii) zarzucił mi, j...

źródło: comment_AE7tPMeVVUkRaou1UpbzKU0xLDmi0H9s.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@ziobro2: Tego w Krośnie? Osobiście uważam, że to jakieś nieporozumienie. Będę teraz trochę jak farmaceuta - jedyną wartość mają studia a nie szkółki niedzielne.
  • Odpowiedz
@ziobro2: Online? Chyba żartujesz :D Pozwolenie na zielarski uzyskasz po kursie towaroznawstwa a na zielarsko-medyczny po ziel-fit (ale tam się nic nie nauczysz) albo po studiach. A herbatki rozumiem że ziołowe? I sam chcesz je mieszać? Jeżeli tak to zapomnij, nie możesz tego robić nawet prowadząc zielarsko-medyczny. Do tego trzeba założenia firmy zajmującej się produkcją takich rzeczy, które zostaną zapewne zakwalifikowane jak produkty lecznicze.
  • Odpowiedz
@ziobro2: Nie wiem i nie chcę wiedzieć. Mam studia a nie kurs towaroznawstwa, który to w moim mniemaniu jest bublem prawnym - po nim nie będziesz wiedział NICZEGO o ziołach które sprzedajesz, o działaniach niepożądanych, przeciwwskazaniach, zaleceniach itd. A zaręczam, klienci lubią przychodzić z pretensjami "panie, to to nie dzioła". Poza tym decyzja o sklepie zielarskim jest odważna, niewielu z tego żyje. Asortyment jest wciąż ograniczany i o wiele mniejszy niż
  • Odpowiedz
@ziobro2: Zaręczam Tobie, że nie wyżyjesz z samych herbatek. Konkurencja jest bardzo duża, jeżeli nie ogromna. Walczysz nie tylko z innymi sklepami zielarskimi (również w sieci) ale z sklepami spożywczymi.
  • Odpowiedz
@Praktisch kolego ale przecież ja nie jestem wstanie niczego doradzić w sklepie internetowym. Chce mieć przykladowo miętę i rumianek i niewiem poco mi w tym celu jakaś wiedzą. Dla mnie to wogole śmieszne że muszę mieć kurs na coś takiego. A mógłbyś się dowiedzieć gdzie taki kurs warto zrobić aby było szybko i łatwo ? Wiem że dla Ciebie pasjonata to kpina ale tak jak mówię chce kupować gotowe herbaty u producenta
  • Odpowiedz