Wpis z mikrobloga

Halo #gdynia
Tak się zakręciło że od marca będę z Wami :-)
Powiedzcie jak się u Was po mieście jeździ.
Praca przy stadionie miejskim. Lepiej wynająć mieszkanie gdzieś od morza, redłowo, kamienna góra, czy lepiej gdzieś od tych osiedli czyli tam witomino, chwarzno, kack? Widzę że od tych osiedli to są pojedyncze drogi do centrum, w szczycie to chyba mocno stoi? Chodzi mi o te Chwarznieńska czy Wielkopolska.

No i co, ogólnie Gdynia spoko czy raczej tak średnio? Jakieś rady uwagi coś? ;-)
  • 13
@puexam: Zależy od godzin Twojej pracy. Dojazdy do wymienionych ościennych dzielnic są tragiczne (15:30-17). Rano da się przeżyć. W mieście jeździ się dobrze, chyba że spadnie śnieg to ludzie głupieją i wszędzie jest źle ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sprawdź sobie ruch w tygodniu na google maps to będziesz widział, że nie jest zbyt ciekawie. Na Chwarznieńskiej masz buspas przez większość drogi i komunikacją poruszasz się szybciej niż
@puexam: Domyślam się że będziesz pracował w naszym gdyńskim mordorze ;). Wynajem sensownego mieszkania w dzielnicach nadmorskich i centrum to dobry pomysł, ale kosztowny. Dodatkowo wiele mieszkań jest wynajmowanych w okresie letnim turystom. Witomino jest całkiem spoko i blisko centrum. W godzinach szczytu wszystkie drogi w kierunku obwodnicy są zakorkowane. Najkorzystniej jest wynająć mieszkanie w okolicach skm.
@puexam: Najlepiej zamieszkać w tzw. pasie nadmorskim, czyli między zatoką, a torami SKM. Jak będziesz pracował na Łużyckiej to najlepiej poszukaj mieszkania w okolicy 2km to na piechotę ogarniesz. Oszczędzisz dużo czasu i trochę kasy chociaż pewnie mieszkanie będzie trochę droższe, więc finansowo może wyjść na to samo jak doliczysz koszty dojazdu z innych dzielnic. Polecam Orłowo, Redłowo lub Wzgórze Maksymiliana. Dodatkowo będziesz miał dużo atrakcji dookoła, ale to osobny temat.
@alhakeem: właśnie przegapiłem piątek, muszę czekać do następnego tygodnia żeby sobie googlować, ale też wiem że google czasem prawdy nie powie... droga wzdłuż SKM czyli "droga gdyńska"? Jeśli tak, to jak wygląda Grabówek? Słyszałem że tamte okolice to taka warszawska praga lub wrocławski trójkąt ;-)

@Tukan_Marcin: za rok to może do Wrocławia wrócę :P

@buchowo: @uketrab: raz że piszą na samym końcu "wynajem do maja" to jeszcze 90%
@puexam: Co do parkowania na Łużyckiej to jest ciężko jeśli nie masz wykupionego miejsca. Jest parking przy biurowcach i pod nimi. Niektóre firmy płacą za miejsca parkingowe pracowników, inne dzielą się kosztami z pracownikiem. Miejsce ogólnodostępne za darmo znajdziesz do 7:30 max. Potem możesz zaparkować nieco dalej, jakieś. 10-15min spaceru. Korki prawie jak na Domaniewskiej po 15 ;)
@puexam: Ten piątek był dziwnie spokojny, nawet przyjemnie się jechało. Grabówek nie jest zły, mam tam znajomych, którzy od zawsze mieszkają i patologie to sporadyczne przypadki. Dalej jest już gorzej, Leszczynki i tereny bliżej torów to chyba najmniej ciekawe dzielnice w okolicach SKM. Również dojazd (przez wieczne problemy z Estakadą Kwiatkowskiego) nie jest taki dobry. Jak masz możliwość to lepiej patrz na dzielnice w stronę Sopotu, aniżeli Wejherowa ;]
właśnie przegapiłem piątek, muszę czekać do następnego tygodnia żeby sobie googlować


@puexam: Nie musisz, w google maps możesz ustawić dzień i godzinę dla której chcesz sprawdzić średni ruch.
@puexam: W przyszłym roku ma być gotowa przystanku PKM Gdynia Stadion, stamtąd dojedziesz bez korków na Karwiny czy Wielki Kack. Z Łużyckiej, w godzinach szczytów przewozowych jeżdzą autobusy korzystające z buspasa na Kieleckiej, więc dojazd na Witomino w granicach 10-15 minut.

Te dzielnice polecam jeżeli chodzi o stosunek ceny wynajmu do czasu dojazdu do pracy, ewentualnie dołóż miesięcznie 3k i wynajmij coś porządnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)