Wpis z mikrobloga

Chodzę od jakiegoś czasu regularnie na basen i zastanawia mnie dlaczego większość osób pływa żabką. Sam najlepiej czuję się, gdy przepłynę jak największą ilość basenów kraulem. Żabki nie używam prawie wcale, jakoś nie przepadam za tym stylem, a pływać umiem całkiem nieźle, bo regularnie trenowałem ten sport przez całą pod i gimbazę. Trochę czasu od tego minęło, dlatego zastanawiam się czy robię dobrze, że ignoruję ten styl.
#basen #plywanie #plywajzwykopem #sport
  • 15
Chodzę od jakiegoś czasu regularnie na basen i zastanawia mnie dlaczego większość osób pływa żabką. Sam najlepiej czuję się, gdy przepłynę jak największą ilość basenów kraulem. Żabki nie używam prawie wcale, jakoś nie przepadam za tym stylem, a pływać umiem całkiem nieźle, bo regularnie trenowałem ten sport przez całą pod i gimbazę. Trochę czasu od tego minęło, dlatego zastanawiam się czy robię dobrze, że ignoruję ten styl.

@K_25:
Twój wpis wygląda
@FuriousViking: Tak, jakość pływania żabką oceniam bardzo źle, sporo osób po prostu imituje ten styl. Dlatego zastanawiam się czemu tak dużo osób wybiera właśnie ten sposób.
@K_25: ja tam tez tak jak Ty pływałem cała podbaze i gimbaze, i żabkę zawsze lubiłem, bo żabka mogłem pływać szybko i non-stop, a kraulem sie szybciutko mecze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
a żabkę lubie bardzo, ładnie sie dryfuje troche, troche sie kopnie i sie dryfuje dalej :D
@K_25: Ogólnie to żabka jedt bardzo trudna technicznie i nie jest to taki latwy styl na jaki wyglada kiedy sie go oglada w tv. Sam trenowalem plywanie przez cala szkołe i choć kraul czy grzbiet to tez nielatwe style ale opanowanie ich technicznie zajęło mi nieprównywalnie mniej czasu niż w przypadku żabki. I moim rowiesnikom tak samo to szlo... Dlatego na basenie spotykamy pseudozabke i imitacje tego stylu na wszelkie sposoby.