Wpis z mikrobloga

1. Przyjdź na rozmowę o pracę
2. Zaproponuj swoją stawke X
3. Janusz słysząc twoja propozycje zachlysnął się, sprawdził czy wąsy są na swoim miejscu i powiedział uuuu
4.76
5. Po 2 dniach odbierz telefon i dowiedz sie, że chcą podpisać umowę i dogadać stawkę
6. Przyjdz i usłysz "no jeżeli chodzi o Pana stawkę X + 1000 to oczywiście zgadzamy sie"
7. Co #!$%@?
8. Podpisz umowę na stawkę, która zaproponowales plus 1000zl
9. Profit w #!$%@?

#takbylo #praca #pracbaza #rekrutacja ##!$%@?
  • 77
  • Odpowiedz
@StarterPak Mój kumpel poszedł na rozmowę o pracę, a że go wywalili z poprzedniej pracy i już kilka miesięcy był bezrobotny powiedział, że chce zarabiać 2,5 na rękę (czyli tyle ile w poprzedniej pracy). Szef z pełną powagą powiedział, że na tyle nie może się zgodzić. Okazało się, że widełki to 5-7,5 k brutto. Kolega dostał od razu 7,5. Nie zapomnę w jakim był szoku.
  • Odpowiedz
@StarterPak: #!$%@?łeś ziomek koncertowo.
Mój kumpel opowiadał mi historię, jak szukali inżyniera do swojej firmy. W budżecie mieli przewidziane ok 5000zł netto zawodnika. Zgłosiło się wiele osób, ale finalnie do ostatniego etapu trafiło dwoje. Każdy z nich rzucił 2000zł netto, jako swoje wymagania finansowe. Zatrudnili na okres próbny obu, bo czemu by nie, po 3 miesiącach gorszego z nich zwolnili, drugi dostał 1000zł podwyżki i wydawać by się mogło, że
  • Odpowiedz
Janusz słysząc twoja propozycje zachlysnął się, sprawdził czy wąsy są na swoim miejscu i powiedział uuuu


@StarterPak: zwizualizowałem sobie tą scenkę i teraz nie mogę pozbyć się jej z głowy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  • Odpowiedz
@StarterPak: Miałem podobną sytuacje jak kiedyś poszedłem po podwyżkę. Zanim wypowiedziałem kwotę, szef mi zaproponował więcej. Powiedziałem jeszcze więcej i przeszło ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
W budżecie mieli przewidziane ok 5000zł netto zawodnika. Zgłosiło się wiele osób, ale finalnie do ostatniego etapu trafiło dwoje. Każdy z nich rzucił 2000zł netto, jako swoje wymagania finansowe. (...) wszyscy zadowoleni. Wszyscy, z wyjątkiem rynku...


@peterp: tylko idac na rozmowe czlowiek tez nie zawsze wie, jakie widelki firma przewiduje, a z kolei rekrutujacy takich rzeczy tez nie chca zdradzic.
  • Odpowiedz