Wpis z mikrobloga

Chciałem tylko powiedzieć do wszystkich zarzutkowców i normalnych ludzi. #apple jakiś czas temu zabiło #iphone 4. Ciekawa sprawa - uznali telefon za przestarzały i zablokowali możliwość instalacji czegokolwiek. Nie można zainstalować apki Youtube.
K---a. Co za j----a kpina.
Po ostatniej prezentacji #macbook z magicznym taczbarem ostatecznie fanboja (kiedyś) stałem się haterem.
#gorzkiezale
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kusznier: ot technologia. Sprzęt nie moze byc za długo na rynku bo używając go nie przynosisz zysku firmie. Czy to ajfony czy pralki czy cokolwiek innego. Kasa misiu kasa
  • Odpowiedz
To tylko pokazuje że firma chce mieć maksymalny zysk,a fanboye lecą kupować bo nowy srajfon wyszedł.Dla nich ważne jest tylko.to jak wyruchac klienta.

I tak,wiem że firma to nie jest instytucja charytatywna.
  • Odpowiedz
@kusznier: iPhone 4 , co? Czego ty oczekujesz od 6(?) letniego telefonu z 512 Mb ram? Spróbuj coś zainstalować na 6 letnim androidzie i zobacz jak będzie działało...
  • Odpowiedz
@kusznier: nie mam odczynienia z androidami osobiście bo mam iosa od paru lat , ale mój ojczym ostatnio wymieniał wtedy 1.5 rocznego Sony m2 i zdążyłem się pośmiać z androidów po tym jak nakrylem go jak n---------l z pieści w telefon bo nie mógł włączyć budzika ani wykręcić połączenia , nie mówiąc o yt który się odpalał 2 minuty a po kolejnych dwóch dawał więcej ciepła niż grzejnik rozkręcony na
  • Odpowiedz
@kusznier: co to znaczy, że nie ma możliwości instalacji czegokolwiek? Appstore wyłączyli? Jeśli nie, to z pretensjami uderzaj do Google, twórców tej apki.
  • Odpowiedz
@kusznier: jakie zablokowali? Co Ty gadasz człowieku? W app store pojawiają się coraz to nowsze aplikacje, które nie wspierają starych systemów...
  • Odpowiedz
@kusznier: Na iphone 4 można zainstalować chyba tylko ios8. A żaden producent aplikacji nie robi appek na ten system bo to mniej niż 1% (albo pewnie nawet 0.1%) użytkowników, a strasznie dużo j-----a się ze starym api i wiele ficzerow jest i tak niedostępnych.
  • Odpowiedz
@dzana: @kogi: @Strus: @blinxdxb:
Panowie wyobraźcie sobię taką sytuację: macie starego ajfona 4. Leży w szafie i się kurzy. Chcecie go dać dziecku, żeby sobie oglądało filmy na youtube albo słuchało audiobooków. To nie takie duże wymagania od kiedys-topowego-smartfona-na-rynku. ZONK nie da się. Ma soft 7.1.cośtam. Wszystko od ios8.
Za chwile zrobią to z Iphone 4s, za rok z iphone 5 (bez s)
Ja
  • Odpowiedz
@kusznier: Na dowolnym androidzie możesz zainstalować firmware lightweight jak go zrootujesz i sobie jakiś znajdziesz, producent tego nie wspiera i tak samo ma to w dupie. Producenci aplikacji tak samo mają w dupie wersje androida sprzed 6 lat.

Producent nie będzie wiecznie wspierał archaicznych wersji systemu. Po tych 6 latach to pewnie większość ludzi którzy pisali ten soft nie pracuje już w Apple, więc kto ma to robić? :D

Jak
  • Odpowiedz
@Strus: nie zrobisz update do 8. Jailbreak pomoże tylko zainstalować soft z cydii. Nie wiem czy da się zainstalować starszego youtube czy innej apki.
Wiem wiem, trzeba iść z duchem czasu i wymieniać smartfony co roku na nowy, ale znam osobiście kilka osób które jeszcze używają iphone4 jako głównego telefonu. I teraz jak im coś się sypnie, robią reinstall i ... okazuje się, że telefon mogą w-----ć i muszą kupić
  • Odpowiedz
  • 3
@kusznier nie mówimy o roku tylko o 6 latach.

Nikt nie wspiera tego typu sprzętu tak długo. Systemy operacyjne czasem maja krótszy okres wsparcia :P
  • Odpowiedz
@kusznier: tak jak koledzy wyżej napisali, żaden producent nie wspiera tak dugo swoich urządzeń. Możliwość wgrania innego systemu to tylko efekt uboczny otwartości androida i masy ludzi którzy hobbystycznie, za dramo robią cusomowe romy.
  • Odpowiedz
nie zrobisz update do 8. Jailbreak pomoże tylko zainstalować soft z cydii. Nie wiem czy da się zainstalować starszego youtube czy innej apki.


@kusznier: od lat nie robiłem JB, ale nie da się tak jak kiedyś po prostu pobrać z neta apki w postaci pliku .ipa i go wrzucić na telefon? Pamiętam, że z 6 lat temu na ipoda tak wrzucałem gry, chyba się to robiło przez itunesa nawet. Wystarczyło
  • Odpowiedz
@kusznier: technologie mobilne w przeciwieństwie do komputerów przez 6 lat znacznie poszły do przodu, do tego telefony wymieniamy znacznie częściej niż komputery, bo bardziej się zużywają. Dlatego żaden producent nie wspiera tego sprzętu, aż tak długo, bo jest to zwyczajnie nieopłacalne. Apple w przeciwieństwie do modeli z Androidem i tak oferuje dłuższe wsparcie
  • Odpowiedz
@kusznier:

K---a. Co za j----a kpina.


To nie jest kpina, to jest naturalna kolej rzeczy, zwana postępem. Mówisz o telefonie składanym w pierwszej połowie 2010 roku którego już absolutnie nikt nie wspiera i nie produkuje, nawet nie kupuje, bo dosłownie pierwszy lepszy telefon na półce w sklepie ma x10 razy mocniejsze bebechy. Domyślasz się jak bardzo absurdarne masz podejście do sprawy? Co potrafi 7-letni telefon w dzisiejszych standardach wydajnościowych aplikacji?
  • Odpowiedz