Wpis z mikrobloga

@MG66: Ja wszystkim instaluje Xiaomi.eu (sam kiedyś posiadałem) i każdy jest zadowolony a Global ma opinie gorszego.
Nieporozumieniem było by stworzyć system gorszy od Global i jeszcze nie dać możliwości aktualizacji OTA.
  • Odpowiedz
@majdan1221: mówisz o xiaomi.eu stabilna? Myślałem że to różne romy bo wszędzie piszą o zmianie na miuipolska/xiaomi.eu. Na jakim andku najlepiej to zainstalować?
  • Odpowiedz
@MG66: Piszą to ci co zgubili się w informacjach.
Ja wszystkim instaluje Xiaomi.eu (Rozwojowa) dlatego że wersje ''Stabilne'' nie są takie w cale super a są sporo do tyłu.
Na najnowszym android się instaluje :)
Tylko trzeba uważać przy odblokowywaniu Bootloader,bo jak będziesz potrzebował system MIUI (Global Developer) to trzeba zwracać uwagę na to jaką wersje instalujemy aby nie zablokować sobie EDL.
  • Odpowiedz
@majdan1221: to teraz już nie ogarniam xD wiem że kupując global stable trzeba sprawdzić czy to nie syfmiui i zmienić na deva ale o blokowaniu edl nie czytałem. Normalnie z poradników z tamtego forum idzie to zrobić czy jeszcze na coś uważać?
  • Odpowiedz
@MG66: global nie jest gorszy. Jeśli nie potrzebujesz roota to global w zupełności wystarczy. Najlepiej w wersji stable chyba że lubisz aktualizować co tydzień to dev (po pewnym czasie i tak nie będzie ci się chciało robić cotygodniowych aktualizacji ale jak chcesz). Xiaomi.eu jest ciężej wgrać i aktualizacje nie są tak łatwe w instalacji jak w globalu ale masz twrp i możesz się bawić z rootem itp. Do normalnego użytkowania
  • Odpowiedz
@MG66: Czy potrzebujesz w telefonie roota? Jeżeli tak, to lepszym wyborem jest soft od Xiaomi.eu chociaż na Globalu też się da go używać. Jeżeli go nie potrzebujesz to lepiej używać oficjalnego systemu Global w wersji stabilnej, ze względu na stabilność, aktualizacje OTA i certyfikację Google (co może mieć ogromne znaczenie w przyszłości).
  • Odpowiedz
@Arqadio:
@Potfur: w sumie nie potrzebuję roota ale kto wie jak bym już wgrał nowy rom i zaczął trochę ogarniać, apetyt rośnie w miarę jedzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) głównie zależy mi żeby wszystkie funkcje telefonu działały poprawnie xD i żeby nie ssało baterii za bardzo.
Po co by mi była certyfikacja google?
  • Odpowiedz
@Potfur: czyli certyfikacja zniknie przy wgrywaniu custom roma? Z tego co czytam zablokują po prostu sklep play, ale od czego jest apkmirror ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MG66: na chwilę obecną nic nie zablokują, tak w skrócie to google nie chce by ludzie wgrywali custom romy, oficjalnie ze względu bezpieczeństwa a mniej oficjalnie to wiadomi o co chodzi ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz