Wpis z mikrobloga

@Papja o owadach poza karmowymi niewiele mogę powiedzieć niestety ale ile razy byłem na giełdach za granicą nigdy chyba motyli nie widziałem no ale też nie szukałem.
@Dipolarny: Właśnie ja miałem jakąś stronkę, chyba niemiecką, z ogłoszeniami o sprzedaży owadów, ale teraz nie mogę znaleźć :/. Mogłeś je w sumie omijać, bo motyle sprzedaje się jako jaja/gąsienice czy kokony, a nie imago :D.
@Papja stoiska z owadami widywałem a często mają tak, że jeśli sprzedają larwy etc czegokolwiek to mają foty imago ale motyli właśnie nie kojarzę :D zobacz czy polyped z Niemczech(Polak) coś ma. Wiem, że on stawonogi i różne dziwne dziwactwa miał zawsze.
@Dipolarny: Polyped ma świetne sitówki :D. Ja teraz od znajomego będę brał Hyperolius puncticulatus, ale jak tak patrzę na fotki które wrzucił na grupę płazią, to stwierdzam, że chyba kolejne to tylko kwestia czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Papja o nim to ogólnie można sporo powiedzieć :D. Generalnie jak się z nim gada to mega ogarnięty koleś. A na fb nie ma jakiś europejskich grup entomo czy forów? Coś na zasadzie Arachnoboards z pajeczakami.
@Dipolarny: Właśnie patrzę i szukam, ale chyba coś nie mogę w słowa kluczowe trafić, bo coś mi to po grudach idzie :P.
Na forum o motylach polskim się spytałem, gdzie szukać, może ktoś poradzi :D.
@Dipolarny: Świetne są te wszystkie masywne rzekotki, chociaż mi się akurat podoba większość płazów ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Attacusy na całe szczęście nie są aż takie trudne do dostania, liczę tylko, że uda mi się je kupić akurat +/- na wiosnę, tak żeby mieć czym karmić :D.
@Dipolarny: Ja to chcę rzekotki żabie, od dzieciństwa, ale teraz niestety słabo z nową krwią, chociaż są szanse, że się to zmieni :D. Attacusy to się nawet w Polsce zdarzają, więc może i u nas kupię :D.
@Dipolarny: Ale za to dowiedziałem się, że u nas mogę kokony dostać :D. W razie gdybym nie znalazł gąsienic/jaj, to będę wiedział gdzie się zgłosić ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Dipolarny: Problem rozwiązany, wiem do kogo się zgłosić w Polsce po jaja na wiosnę, a oprócz tego zarejestrowałem się na https://www.actias.de/, gdzie w razie czego tych ogłoszeń z atlasami(i nie tylko) jest pełno :D. Może nawet jeszcze z jakimiś egzotycznymi motylami bym coś spróbował, ale to się zobaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°).