Wpis z mikrobloga

Czym się kierować przy wyborze szczeniaka? Matka i ojciec z rodowodem - owczarki niemieckie krótkowłose.
Oszczeniła się z trójką małych psiaków - 2 psy i 1 suka. Chcę wziąć psa. Jeden wygląda podobnie jak matka (załącznik), drugi jest czarny z białą łatą. Zastanawiam się nad czarnym ale nie wiem na co zwracać uwagę w wyglądzie aby wyglądał mniej więcej tak:
- 1
- 2
- 3

a nie jak tutaj:
- 4
- 5

#psy #owczarekniemiecki #zwierzeta
Pobierz some1 - Czym się kierować przy wyborze szczeniaka? Matka i ojciec z rodowodem - owcza...
źródło: comment_0EYUMUq6A0CDVuM0ewbBqAdEUQ3lJPhJ.jpg
  • 21
@LuckyLuq: Dokumentów żadnych jeszcze nie sprawdzałem. Szczeniaka będę miał za darmo lub za jakąś symboliczną opłatę.

On nie jest z żadnej profesjonalnej hodowli, po prostu do suki został doprowadzony pies. Z tego co mi mówiono pies też posiada rodowód. Matka i ojciec pochodzą z profesjonalnej hodowli.
@some1: Porządna hodowla ma swoją stronę internetową i figuruje w związku kynologicznym. Wystarczy jeden telefon do związku z zapytaniem o daną hodowlę. Jak jej tam nie ma to nie zawracaj sobie głowy.
Rasowy pies (obojętnie jaki) kosztuje w Polsce od 1500zł w górę. Szczeniak dostaje wyprawkę (karma, zabawka, podstawowe akcesoria), dokumenty od weterynarza (taka jakby książeczka zdrowia psa), dokumenty z pwisu do Związku Kynologicznego o rodowodzie, kilka podstawowych szczepień (chyba dwa
Dokumentów żadnych jeszcze nie sprawdzałem. Szczeniaka będę miał za darmo lub za jakąś symboliczną opłatę.

On nie jest z żadnej profesjonalnej hodowli, po prostu do suki został doprowadzony pies. Z tego co mi mówiono pies też posiada rodowód. Matka i ojciec pochodzą z profesjonalnej hodowli.


@some1: gównohodowla alert.
@some1: To, że obydwoje rodziców ma rodowód, nie znaczy, że szczeniak jest rasowy. Nie ma zarejestrowanej hodowli w ZKWP, to znaczy, że to nie owczarek, tylko w typie rasy. ;)
Jeśli go weźmiesz, miej świadomość, że po pierwsze, to nie rasowy pies, po drugie, może chorować, po trzecie, nie jest rasowy, więc ani grosza nie powinieneś za niego dać.