Wpis z mikrobloga

  • 1
#keto Cześć. Jem codziennie 180 gram ziemniaków i robiąc test na paskach, jestem w ketozie. Czy muszę wyeliminować ziemniaki obowiązkowo?
  • 15
  • Odpowiedz
Dodaj dużo masła do ziemniaków lub innego dobrego tłuszczu. Ketoza to nie wszystko w tej diecie. Jak pojawia Ci się na paskach w pierwszym okresie keto to dobrze ale później, po 5-6 tygodniach jeżeli poziom pozostaje w wydalanym moczu taki sam to nie jest nic pozytywnego. Oznacza to, że masz ciała ketonowe ale mózg i mięśnie nie wykorzystują tych ketonów jako paliwa, a wciąż wykorzystują cukry. Efektem tego jest brak spadku masy
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@woytas dostarczam około 200g tłuszczy dziennie na 130 gram białka i około 40-50 gram wegli. Myślę że chyba wszystko jest ok
  • Odpowiedz
@Worior: prawidłowa dieta keto to 5% węgli, 25% białka, 70% tłuszczu. Oczywiście nawet i przy takiej proporcji jak podałeś można osiągnąć keto ale to sprawa indywidualna i najlepiej zbadać poziom ciał ketonowych we krwi albo poziom acetonu w wydychanym powietrzu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@woytas jaki powinien być prawidłowy wynik z krwi. Na tą chwilę jest to 10 dzień, czuje się bardzo dobrze i waga leci pięknie. Więc myślę że na razie nie będę nic zmieniał.
  • Odpowiedz
@Worior: waga Ci leci gdyż zużywasz zapasy glikogenu i wodę. To jest standard. Za tydzień, dwa waga ci stanie albo nawet wzrośnie, nie martw się, masz to jak w banku. Prawidłowe zrucanie wagi czyli spalanie brązowego tłuszczu zaczyna się dopiero gdy twój organizm nauczy się wykorzystywać ketony. Zazwyczaj dzieje się to dopiero w 5-6 tygodniu ale to też nie jest reguła, bo może być dłużej. Wówczas zaczniesz zrzucać tłuszcz. Najlepiej
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@woytas dzięki za wyczerpujący wpis.
Przygodę z keto dopiero zaczynam, szukam info itd.
W 2010 schudłam 30 kg. Na przestrzeni lat trochę przytylem jakieś 15kg.
Zamierzam znowu trochę zrzucić, tym razem za pomocą tej diety. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Aktualnie od kilku ładnych miesięcy mocno ćwiczę na siłowni. Więc myślę że będzie to pomocne przy tej redukcji
  • Odpowiedz
@Worior: jeżeli już ćwiczysz to dobrze :) jesteś już przyzwyczajony, tym lepiej ci pójdzie. Polecam metodę ćwiczenia z pulsem. Obliczasz swój minimalny puls i maksymalny, a podczas ćwiczeń starasz się utrzymywać w środku pomiędzy minimum, a maksimum. Za niski puls i za wysoki są zupełnie nie skuteczne, więc przećwiczając się niczego nie zyskujesz. Ja też kiedyś sporo ćwiczyłem i generalnie nie mam moich 120kg tylko z samego tłuszczu. Po prostu
  • Odpowiedz
@Worior: aha i pamiętaj podstawową zasadę: Jedz tłuszczu jak najwięcej. Jeżeli po posiłku czujesz się głodny np. po 2-3 godzinach to oznacza, że musisz dołożyć tłuszczu. Ja obecnie jem tylko 2 posiłki dziennie i więcej mi nie trzeba. W niektóre dni mogę jeść nawet tylko 1 ale ważne jest by nie czuć się głodnym. Polecam zaprzyjaźnić się z orzechami włoskimi, gdyż jest to jeden z głównych nisko węglowodanowych źródeł błonnika,
  • Odpowiedz