Wpis z mikrobloga

Półtora roku po premierze dalej niesamowicie fascynuje mnie fenomen Undertale

Gry, która nakładem 51 tysięcy dolarów sprzedała się prawie 2,5 miliona raza na Steamie generując Tobiemu Foxowi prawie $20m zysku, zdobyła 92 punkty na Metacriticu, 96% na Steamie oraz kilkoma setkami tysięcy głosów wygrała plebiscyt najlepszej gry wszech czasów na GameFAQs przebijając gry takie jak Metroid Prime, Half-Life 2, Ocarina of Time, Final Fantasy VII, Super Smash Bros Melee, Portal 2, Wiedźmin 3 i wiele podobnie zajebistych gier.

Ta jedna genialna pozycja pomogła po raz pierwszy w historii Awesome Games Done Quick przebić $2m i dobiła stream charytatywny do $2.22 miliona dolarów, zjednoczyła muzyków przeróżnych gatunków zdobywając miliony wyświetleń oraz artystów z całego świata, połączyła fanbazy różnych zainteresowań i uczyniła więcej niż niejeden wielki człowiek na rzecz pokoju na świecie ( ͜͡ʖ ͡€)

Nawet na pół roku po premierze gry, ciągle powstawały nowe teorie na temat setek sekretów i Easter Eggów porozsyłanych po całej grze

Prawie każdy, kto dał tej grze chociaż pięć godzin (choć większość gdy doszła do tego punktu, została na 20), znalazł w niej coś dla siebie, motyw, który pozostał z nim nawet po zakończeniu gry, który pobudził jego wyobraźnię, który pozwolił mu spojrzeć na życie i gry wideo z innej perspektywy. Fakt, że powstała gra taka jak Undertale pozwolił nam choć przez chwilę zjednoczyć się jako gracze dookoła świata, uświadomił nam, że wcale nie musisz tworzyć gry za $300m, aby móc zaskoczyć, urzec, zahipnotyzować, wywrzeć ogromne wrażenie.

Jedna osoba, jeden geniusz, Toby Fox, który wpłynął na losy świata, zamknął usta osobom głoszącym Indieapokalipsę i stworzył dzieło, które pozostanie ponadczasową perełką, ważnym krokiem milowym w historii gier wideo i fenomenem popkulturowym

Niesamowite.
#undertale #gry #grypc #indie #joookubpolecagry
j.....b - Półtora roku po premierze dalej niesamowicie fascynuje mnie fenomen Underta...

źródło: comment_DKkkdzvXJ1cql4wyQzl5ykhZUuS0uacB.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@heater: Skoro już się ścigamy na najbardziej przecenione gry ostatnich lat to zgłaszam kandydaturę Grand Theft Auto V, grałem, męczyłem się liniowością pierwszych godzin i nierówną grafiką z niskimi mipmapami i cringe fabułą, ale wiesz, założę się że są miliony ludzi którzy chciałyby mi tą opinię wybić z głowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@joookub: zgadzam sie jak najbardziej, generalnie gta 4 i 5 wieje nuda i nie ma super wciagajacej fabuly ktora moglaby te gre w moich oczach uratowac, gralem w nie tylko przez sentyment do vice city ktore to tez gameplayowo nie powala na kolana, ale wspomnienia i klimat sprawiaja, ze pozostaje moja ulubiona czescia.
  • Odpowiedz