Wpis z mikrobloga

#programowanie #ui #userinterface a także #webdev #html #javascript #gui #windows #linux #nodejs #django i wiele innych sorry za spam ale nie wiem jak to otagować mądrze tak na prawdę. przede wszystkim #logika bo nieważne jaki język wszędzie jest to samo. jedyny tag tu pasuje to #userinterface

* użytkownik otwiera plik w dwóch programach/zakładkach, edytuje, robi się meksyk

edytuje w jednym (programie/zakładce), ogląda w drugim.
edytuje w dwóch.
itd.

jak myślicie czy w roku 3017 będzie to rozwiązane? bo wszystko co obecnie istnieje to jest słabo rozwiązane, pokażcie mi rozwiązanie jeśli się myle. jedyne jakie znam

* timestamp - uwaga edytujesz starszy "plik"! (jest dostępna nowsza wersja)
* lock - uwaga ktoś inny edytuje "plik"!

edit: a i żeby nie było fajnie że wam aplikacja oznajmi klientom zmiany wszelkie ale jak np sami cos zmienicie w bazie danych coś to lipa!

ja nie umiem sie pewnie wyslowic ale wyobrazcie sobie tabele na ekranie wygenerowana z bazy danych. i teraz ja recznie zmieniam wpis w bazie a wy na ekranie macie stare dane! i teraz pytanie: ile lat nam, ludziom, zajmie zeby takiego czegos nie bylo?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KwadratowyPomidor2: W momencie zmiany rekordu - wysyłasz go do podłączonych użytkowników (mają otwarte połączenie socketem do twojego serwera sock), podmieniasz na froncie, przyda się framework np. angular, aby robić to wydajnie.
  • Odpowiedz
@KwadratowyPomidor2: no najwięcej tagów to Ty jednak webowych wrzuciłeś :P Nie jestem desktopowym koderem, ale jakoś mój webstorm widzi jak przeedytuję plik w vimie (np.) a jeśli mówimy o web, to sockety i jazda. Nie widzę problemu. "Plik" edytujesz w czasie rzeczywistym i tyle

A jeśli mówimy o niezależnej współpracy, to jest git :P
  • Odpowiedz
@KwadratowyPomidor2: ale z czym ty masz problem? Kwestia synchronizacji procesów czy czegokolwiek. Chyba że masz na myśli że dwóch userów edytuje dokładnie ten sam element np. komórkę w tabeli; wtedy albo synchronizujesz na poziomie znaków (jak Google Docs) albo zakładasz blokadę na najmniejszy element (w tym przypadku komórka)

A w podanym przez ciebie przykładzie że uzytkownik otwiera w dwóch programach i robi się meksyk - to problem tych programów że
  • Odpowiedz