Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
- załóż DG bo pracodawca "preferuje taką formę współpracy" - czyt. "jak nie to wypier.."
- uczciwie prowadź "firmę" - nie handluj kosztami jak twoi kumple z biurek obok, nie bierz faktur za papier toaletowy do domu, rozliczaj uczciwie kilometrówkę prywatnego samochodu
- sam prowadź księgowość, bo "zleceniodawca" płaci tak mało, że nie stać cię na księgową
- opłacaj terminowo ZUSy, VATy i PITy
- rzuć to po pół roku w diabły - nie daj traktować się jak śmieć przez polaczka-biznesmena - zmień pracę na normalną
- zawieś działalność
- dostań wezwanie do stawienia się w US
- dowiedz się, że w jednym miesiącu zapomniałeś przesłać deklaracji VAT-7 (VAT zapłacony w terminie - odliczyłeś w tym miesiącu 47zł za paliwo)
- ukorz się na piśmie z deklaracją i potwierdzeniem zapłaty
- zapomnij o sprawie
- dostań drugie wezwanie do stawienia się pod karą Sztumu: do zapłaty - 200zł mandatu za WYKROCZENIE SKARBOWE
- wróć do domu z US, włącz Polsat NEWS:
- Sąd wypuścił za kucją 300k PLN człowieka poszukiwanego w 5 krajach Europy, który na jednym przekręcie "na wnuczka" za jednym razem wyciągał 800k EUR.
- Kolejny materiał o tym, że powstaje nowy organ do ścigania przestępców podatkowych (takich jak ty) wyposażony w broń automatyczną, psy i tarany, który może wpaść do ciebie kiedy chce i bez zapowiedzi.
( ͡° ʖ̯ ͡°)
#polska #dobrazmiana #podatki #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 24
OP: @siodemkaxx: takie rzeczy nie w tym kraju. Nikogo nie okradłem, niczego nie zataiłem, na złamaną złotówkę nie chciałem tego państwa orżnąć. Mówię temu urzędnikowi: Panie, przecież gdybym specjalnie tej deklaracji nie złożył to bym chyba wpierw nie zapłacił podatku? On: Panie jakby pan nie zapłacił to by już było przestępstwo skarbowe zagrożone karą więzienia. A nie tylko wykroczenie.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Shyvana
@AnonimoweMirkoWyznania: spoko. Ja lata temu jako gówniarz złożyłem wniosek o nadanie nipu. Okazało się że wniosek też w moim imieniu wysłał pracodawca. Wezwanie do skarbówki celem wyjaśnień (jakby im #!$%@? nie można było przez telefon wytłumaczyć-nie, musisz przyjechać i w obecności pana urzędnika po odstaniu w kolejce posypywać głowę popiołem) grożenie grzywną, pamiętam że na wezwaniu wklepali chyba kwotę 4 cyfrową jeśli się nie stawię.
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja za wysłanie deklaracji VAT UE 10 dni po terminie (bo mój dawny księgowy to idiota) dostałem wezwanie do US w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji i na miejscu mandat 150zł. Sama deklaracja była na kwotę kilkuset euro (coś koło 400-500).

BRAWO PAŃSTWO! WALKA Z WYŁUDZACZAMI VAT TAK BARDZO UDANA!

PS.
Żeby nie było, zdaje sobie sprawę, że przepisy są jasne, no ale kuźwa, to było pół roku po założeniu DG,
@AnonimoweMirkoWyznania: witamy w kraju, w którym to ty jesteś dla państwa, a nie państwo dla ciebie. Oraz w kraju, gdzie grzywny za wykroczenia skarbowe są nieadekwatne do popełnionego czynu.

Polska firma prowadząca roboty budowlane w Niemczech, przez brak znajomości przepisów nie złożyła stosownych dokumentów i nie zapłaciła wymaganej opłaty skarbowej (lub podatku? nie pamiętam już dokładnie) - sporo tego jest, więc trzeba trochę czasu, żeby odnaleźć się w nowym otoczeniu prawnym/podatkowym.
@AnonimoweMirkoWyznania: pamiętaj, że zawieszenie działalności nie zwalnia Cię przed obowiązkiem wysyłania co kwartał do US zeznania VAT-7k. Wpisujesz w nim same zera i operacja ta nie ma za grosz sensu, ale prawo jest prawem: jest DG, trzeba wysyłać. Zapomnisz - znów mandat skarbowy będzie.