Wpis z mikrobloga

#rozowepaski jakbyście zareagowały, gdyby na 2-3 randce ktoś zapytał was się czy jesteście dziewicami? Katol mocno here, więc jest to dla mnie ważne. I nie chcę tak jak w przeszłości po roku albo półtora przekreślać przez to związku. Wolę od początku wiedzieć na czym stoję.

To nie jest bait, a odpowiedz typu: "z takim podejściem zostaniesz starym prawikiem xD" albo "lepiej nie czekaj, bo teraz każda puszcza się" będę usuwał.

#zwiazki #seks #katolicyzm
  • 24
  • Odpowiedz
@didou76: hmmm jeśli skreślasz dziewczynę z którą rok się spotykałeś tylko dlatego, że się okazało, że nie jest dziewicą, to jej baaardzo współczuję (że dopiero po roku się na Tobie w taki sposób poznała). Radykalizm nie jest dobry, nigdy. Nie pomogę. No i polecam się zastanowić, czy to jest chrześcijańska postawa? Odrzucać kogoś, kto się przywiązał, z takiego powodu? Samolubne jak cholera. Biedna.
  • Odpowiedz
@didou76: Nie, zrobiłeś źle i jej i sobie. Skoro to takie ważne, że porzucasz z tego powodu bliską osobę, to sprawę wyjaśniaj od razu, tak jak to proponujesz teraz. Szkoda, że tak późno na to wpadłeś i to tylko z egoistycznych pobudek. Skrajna nieodpowiedzialność emocjonalna z Twojej strony.
  • Odpowiedz
@didou76: No, więc w sumie to i się klaruje sytuacja co do głównego pytania. Dla dobra innych i swojego, pytaj jak najwcześniej. To po prostu poświadczy, jaką wagę do tego przywiązujesz i dziołcha albo to zaakceptuje i wtedy Ty zaakceptujesz ją, albo ucieknie gdzie pieprz rośnie, tak jak ja bym to zrobiła :D
  • Odpowiedz
@didou76: nie słuchaj moralnego szantażu ludzi takich jak @supi. Same się wyszumiały, czasu już nie cofną, więc teraz będą sączyć ci do ucha, że "przeszłość się nie liczy" i że co z ciebie za katolik, co nie potrafi przebaczyć. I stawiają się w roli ofiary. Obrzydliwa manipulacja i granie na uczuciach. Dobrze wiedziały, co czynią. Nawrócone "po przejściach" są jednym z raków Kościoła. Masz swoje zasady, dziewictwo jest dla ciebie
  • Odpowiedz
@tenObcy19: jeśli to zarzutka to iksde i szanuję, jeśli nie to przepraszam, nie odpowiem, nie wiedziałabym nawet od ktorego fragmentu zacząć i z góry wątpię w sens moich ewentualnych działań na Twój zamknięty umysł. Ale chcę wierzyć, że to zarzutka ;)
  • Odpowiedz
@didou76: nie musisz pytac bezposrednio o jej dziewictwo - na wczesnym etapie to takie nieco inwazyjne pytanie.
Lepiej spytaj o jej podejscie do tematu wspolzycia przed slubem i wyjasnij swoje - mysle, ze tez pomoze rozwiac Twoje watpliwosci.
  • Odpowiedz
@supi to nie zarzutka, tylko prawda.

Najwiecej zawsze do powiedzenia na temat dziewictwa (i wysmiania wymagan) maja ci, ktorzy maja juz to za soba i nie moga juz miec innego zdania.

A szantazowanie "co z ciebie za katolik, skoro ci to przeszkadza, powinienes przebaczyc" jest nieuczciwe. Czy on wam pisze "co z was za katoliczki, skoro nie czekalyscie do slubu, co z was za katoliczki, skoro stosujecie antykoncepcje"?
  • Odpowiedz