Wpis z mikrobloga

Mirasy, ma ktoś może zainstalowany parawan nawannowy (prysznicowy)? Nie znam nikogo z takim i nie mam jak zapytać o wrażenia z użytkowania. W miarę łatwa instalacja? Nie cieknie? Lepsze harmonijkowe czy składane albo suwane? Brać szkło czy PP?

Jakiś #protip zanim wydam parę stów na coś, co nie będzie działało?:)

#dom #mieszkanie #remontujzwykopem #budujzwykopem
wonsz_smieszek - Mirasy, ma ktoś może zainstalowany parawan nawannowy (prysznicowy)? ...

źródło: comment_xGebavCMvwDDkJ45e5ByoONv7vNldwUU.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • 1
@wonsz_smieszek osobiście nie mam ale zdarzyło mi się korzystać w hotelach i przyznam, że na Twoim miejscu bym się w to nie pakował. Jeśli nie będzie dobrze zrobione lub po jakimś czasie zacznie przeciekać. A woda i tak będzie chlapać...
  • Odpowiedz
@lukaschels: tak bym zrobił, gdyby to wchodziło w grę:)
@dzikognisty: mam wrażenie, ze jak zrobię parawan wzdłuż wanny, to właśnie zamknę nim objętość kilka razy większą niż kabina prysznicowa i będzie zimno. Myślałem o takim, którego skrzydło mogę zamknąć pod kątem prostym, w poprzek wanny i zrobić taką a'la kabinę :)
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: Ja mam i ogólnie polecam. To prawda, że gdy strumień ustawiony jest na parawan troszeczkę od dołu poleci, ale to nic w porownaniu jakby go nie było. Składanie/rozkładanie po paru latach uzytkowania nie robi żadnego problemu. Trochę problem z czyszczeniem jest lekko szare od kamienia, ale to tak jak w kabinach prysznicowych. U nas raczej codziennie każdy bierze prysznic i nie ma żadnego problemu. A jeśli najdzie ochota na kąpiel
  • Odpowiedz
Mam i polecam.
68cm liczone od ściany, większego nie polecam bo nie dosięgniesz do baterii. Do tego deszczownica i jest git. Nic nie cieknie.
Mam szkło.
Drugi raz też bym zamontował.
Jak zwykle widzę, że nie polecają ci co nie mieli z tym do czynienia, jak z autem na LPG.
  • Odpowiedz
  • 1
@wonsz_smieszek popatrz na 3 czesciowe. Mam taki wlasnie, 3 szkla, hartowane juz ponad rok i nie jest zle. Przy normalnym uzytkowaniu i zamontowaniu uprzednim dolem nie cieknie.
Wkrecane to jest tak: najpierw szyna kolkami do sciany, a do tej szyny szkla przykrecane
  • Odpowiedz
Dopiero zobaczyłem ze bateria na zdjęciu jest na środku wanny, ja mam na wąskim boku wanny dlatego napisałem że nie dosięgniesz.
Tylko do tego co na zdjęciu dałbym deszczownicę przesuniętą w lewo.
  • Odpowiedz
@czerwonystolik: @eko_zgonus: macie wersje składane w harmonijkę czy przesuwane? To zdjęcie było przykładowe, u mnie też jest bateria na wąskim boku i dzięki za tę uwagę o szerokości - faktycznie mógłbym nie sięgnąć, gdybym nie pomyślał :)

@tresor: trzyczęściowe, ale takie że da się zamknąć do wnętrza wanny i zrobić sobie taką jakby kabinę?

@noyken: jak masz wannę, to tak czy inaczej się możesz #!$%@?ć :D

@matiusmm:
  • Odpowiedz
  • 1
@wonsz_smieszek trzyczesciowe. Ja mam dwie po brzegu wanny i trzecie do srodka. Mozna lowiedziec ze jakby kabina, bo jednak 20-30 cm do sciany jeszcze lrzestrzeni jest. Chcesz foto?
  • Odpowiedz