Wpis z mikrobloga

Hej mirki, może ktoś kto ogarnia komputery mi pomoże.

1. Czy i5 7600 nadaje się do karty GTX 1070? Nie jest za słaby? Bo jeśli kupię takie kombo to mam zamiar z niego korzystać minimum 5 lat.

2. Czy i5 7600 będzie działał na Windows 7 x64? Kiedyś czytałem, że Kaby Lake może mieć z tym problemy ze względu na brak oficjalnego wsparcia. Czy trzeba robić jakieś modyfikacje albo coś instalować abym miał w pełni funkcjonalny i5 7600 na Windows 7?

3. @PurePC_pl co miesiąc w swoich zestawach komputerowych poleca inną wersję GTX 1070, mam przez to problem z wybraniem tej właściwej. Która wg was jest najlepsza? A której mam unikać jak ognia.

#pcmasterrace #komputery #nvidia #intel
  • 20
@Jurigag: @fok_fok: Już się naczekałem, wstrzymuję się z kupnem PC od września. Myślałem że w styczniu wyjdzie Ryzen... Więcej już nie czekam, bo mogę nawet i do 2018 czekać, bo może tedy ramy stanieją o stówkę. Wiecie o co chodzi ( ͡º ͜ʖ͡º).
@Jurigag: sprawdzamy najnowsze rewelacje fanatyków amd, czy 1070 rzeczywiście po 3 latach będzie nadawała się tylko na low-med? Zerknijmy wstecz, 980 miała premierę - 3 lata temu, jak się teraz sprawuje w rozdzielczości Full HD?
Wild Hunt, Ultra, średnio 49 fps
Mankind, Ultra, średnio 33 fps
BF1, ultra, średnio 77 fps,
Tomb Rider, Very High, średnio 51 fps
Doom, ultra, średnio 91 fps

Tak więc czy tym razem rewelacje kolejnego fana
@Ozymandias-BB:

0. Wczoraj przyszły do mnie 7600K, MSI GTX1070 Gaming X, Asus Prime Z270-A i jakieś DDR4.

1. Dzisiaj będę testował czy procek nie będzie wąskim gardłem dla 1070, ale nie powinien być. Wczoraj chwilę pograłem w GTA V, Watch Dogs 2, Wiedźmina 3, NBA 2k17 i jest bardzo dobrze w FHD na Ultra. Dzisiaj overclock i testy.
2. Będzie, u mnie działa. Miałem jedynie problemy ze sterownikami do AHCI podczas
@dolOfWK6KN: 1. Daj znać jak ci poszły testy, jestem bardzo ciekawy jak wypadły i czy nie będzie bottleneck.

2. Mógłbyś mi opisać jak laikowi, jak sobie poradziłeś z AHCI i GPT? Na pewno to samo mnie czeka, bo nie mam zamiaru się przesiadać na Windows 10.

@Raffael: Tu mam problem, bo albo kupię i7 7700 i okrojone budżetowe MOBO za 300 zł albo i5 7600K i lepsze MOBO za ~550