Wpis z mikrobloga

@Patermantis: szachy i totalny advertising i beznadziejni w PL komentatorzy, ktorzy znaja sie na tym sporcie i przez to ciagle sadza, ze kazdy kto oglada tez sie zna i nie trzeba nic wyjasniac.

Duzo przyjemniej sie oglada Rugby, a mecz NFL, ktory trwa w teorii 4x15 minut i konczy sie juz po 5h przerw i reklam jest srednio przyjemny.
@Patermantis: tlumacza zasady? damn - 1 polowa, zolta flaga rzucona (ale zadnej na murawie nie widzialem) i leci powtorka jakiegos wydarzenia - ot starli sie przy rozegraniu i juz emocje komentatorom bija - o tu byl faul! tu go zatrzymywal - i patrze na TV a tam wszyscy w sumie tak samo - oblapianki i naparzanko i siedzie i nie wiem o co zupelnie chodzi (tak jak w NBA gdzie wystarczy
@skolland to po kolei (ʘʘ).

Flaga to jest ta żółta ścierka, nie zawsze realizatorzy ją pokazują, nie wina komentatorów.

Czy był faul to jednak kwestia obycia, laikom trzeba pokazać palcem niestety, wiem po sobie, też nic nie ogarniałem.

Dlaczego raz 5 a raz 10 jardów kary? Bo tak jest w przepisach. Po prostu. Za różne przewinienia są różne kary.

Można zdobyć przyłożenie z własnej połowy, jasne, ale ile
@skolland: Nasi komentatorzy są coraz lepsi. Raz, że zatrudniani są tacy, którzy znają się na tym temacie, a dwa, że łapią coraz więcej doświadczenia.

Nie da się jednak ukryć, co było poruszane na mirko nawet wczoraj, że komentarz oryginalny ma swój klimat. Nie wiem skąd to się wzięło, ale nigdy nie zawiodłem się na komentatorach amerykańskich. Są profesjonalnie, nie stronniczy, znają się na rzeczy, a jednocześnie potrafią pożartować gdy jest ku
@skolland: Wybór MVP jest rzeczywiście kontrowersyjny. Niestety w NFL najczęściej otrzymuje go QB wygranej drużyny.

Mało tego do futbolowego meczu gwiazd - Pro Bowl. Gdzie teoretycznie powinni być wybierani gracze najlepsi w danym sezonie bardzo często wybierani są starzy wyjadacze, którzy zaliczyli już powiedzmy 5 wizyt pod rząd w tym meczu w poprzednich latach i prawie przez zasiedzenie są wybierani do kolejnych, pomimo że w lidze są zawodnicy zdecydowanie lepsi, ale
@skolland: 1) Do fauli trzeba się przyzwyczaić. Z czasem, po obejrzeniu kilku meczów zauważysz prawidłowość. Najczęściej faulami są: naruszenie neutralnej strefy przez zawodników ofensywy przed snapem, albo falstart kogoś z ofensywy, holding - nieprzepisowe przytrzymywanie zawodników defensywy przez najcześciej linię ofensywną (Zasada podoba jak w ręcznej) i defensive pass interference - nieprzepisowe przeszkadzanie skrzydłowemu w odbiorze piłki. W zależności od kalibru faulu kary mogą polegać na przesunięciu wznowienia akcji o 5,
Musisz zrozumieć to, że to dla Ciebie był pierwszy mecz i możesz mieć o to pretensje, że tego nie tłumaczyli.


@phila_eagles: Nie pierwszy, wytrzymywalem zawsze do konca wystepow w przerwie od 2012 roku! Ale tak, dla laika taka transmisja jest zupelnie bez sensu i raczej nie zacheci do tego sportu.