Wpis z mikrobloga

Mirki szukam jakiegoś miniPC z dość mocnym procesorem pod router na routerOS (Mikrotik).

Aktualnie mam RB951G-2HnD, z prockiem 700MHz OC. Ale jedynie ile wyrabia WAN->LAN jako nat/firewall/qos/queues to w okolicach 150-160mbps.

Jako że mam nowe łączę 250mbps tak więc szukam czegoś mocniejszego. Co by pociągnęło te minimum 300mbps routingu z tymi rzeczami.

Znalazłem terminal HP T5740 z Intel Atom N280 1,6GHz. Dozbroił bym go w "expansion chassis", dodał kartę Intel NIC 1Gbit. Plus do tego jakiś dysk SATA na routerOS.

Czy ktoś jest mi wstanie powiedzieć czy ten terminal podoła temu zadaniu?.

Czy jest może jakiś podobny sprzęt który mogę wykorzystać?. Nie ukrywam że chodzi też o pobór energii... Bo jak by nie było to problemem postawił bym normalny PC na serwer ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mikrotik #serwery #routeros #hpt5740 #t5740 #router #linux #terminal
  • 27
@Camis: Chcesz mało prądu bierz tp-linka. Chcesz dobrze i trochę więcej prądu to bierz cokolwiek od mikrotika z gigabitem. Nie baw się w jakieś terminale, to nie jest opłacalne patrząc na to, że za 300 zł masz ekstra sprzęt, a za trochę więcej niezniszczalny rb2011 który wysiądzie dopiero przy szyfrowanych vpnach.
routerboard 2011uias-rm


@defoxe: Za słaby ten Mikrotik ma taki sam procek jak mój. Wysiada już przy 150mbps...

@carlo497 Tp-Link?, no proszę cię, pisałem że jedynie co wchodzi w grę to routerOS/Mikrotik. Cokolwiek nie wezmę bo Mikrotiki te do 700zł są za słabe do mojego łącza i QOS.

RB2011 jak już pisałem jest za słaby, w moim mam taki sam procek.
@carlo497: Oczywiście że bym brał, tylko cena jest zabójcza jak na domowe zastosowanie. Cloud Router od Mikrotika to kosztuję minimum 1600-1700zł...

Za RB951G dałem z 3 lata temu 240zł.
Za słaby ten Mikrotik ma taki sam procek jak mój. Wysiada już przy 150mbps...


@Camis: Kolego, mam do niego podpięty światłowód z wyjściem do sieci Internet (1Gbs) i w wewnętrznej sieci ponad sto stacji... Uwierz mi, nie wysiada.
@defoxe: No tak lepiej wiesz niż producent i pracownicy Mikrotika na ich oficjalnym forum...

W sumie też może mało wiem, w sieciach siedzę tylko od 15 lat i nie jednego Mikrotika miałem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No tak lepiej wiesz niż producent i pracownicy Mikrotika na ich oficjalnym forum...


@Camis: No to przepraszam, że ci chciałem pomóc. Jeśli wiesz lepiej, to nie zadawaj pytań.
Mam, używam i ci mówię. W chwili obecnej speed test mi przeszedł na ponad 300Mbs a sieć jest obciążona.