Wpis z mikrobloga

@Kapitalis: przecież napisałem o tym jeden komentarz wyżej:

W obecnym, etatystycznym państwie większość zwierząt jest traktowana prawie jak własność, więc @Kapitalis proponuje jedynie oparcie takiej sytuacji na aksjomatach, zdjęcie szczątkowych, istniejących regulacji i rozszerzenie jej na wszystkie gatunki oprócz jednego (tak się składa, że swojego ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
  • Odpowiedz
@Kapitalis: ale mi w tej nitce chodzi o zwierzęta, nie o akap. Jeśli odniosłeś wrażenie, że to jest jedna z rozmów w stylu "akapki głodzą dzieci i oddają dzieci Trynkiewiczowi za cukierki", to jest ono mylne ( ͡° ͜ʖ ͡°). Problem tak samo dotyczy socdemu, neolibu i komunizmu. Uważam, że nie da się podać takich kryteriów, żeby uwzględnić wszystkich, których chciałbyś włączyć pod NAP i wykluczyć
  • Odpowiedz
@Kapitalis: czym się różni kategoria gatunku od kategorii rasy, pochodzenia etnicznego, koloru skóry, koloru włosów, płci?

@JezykiFormalneZlozonoscObliczeniowa napisał wyżej:

Osobniki danego gatunku zaczynają się samoposiadać, gdy co najmniej jeden z nich wymyśli rachunek różniczkowy i całkowy


Dlaczego gatunku? Osobnik gałęzi ludów indoeuropejskich zwanej "Słowianami" również nie wymyślił rachunku różniczkowego. Słowianie się nie samoposiadają? Indianie? Aborygeni? Osoby z awatarem w barwach AKAPu na wykop.pl? Z tego co wiem, nikt z
  • Odpowiedz
Uważam, że nie da się podać takich kryteriów, żeby uwzględnić wszystkich, których chciałbyś włączyć pod NAP i wykluczyć tych, których ze względu na "naturę" chcesz wykluczyć


@smyl: Da się, ja nikogo nie wykluczam, wszystko to cechy organizmów, natury, a nie ustalenia. Przywykłeś jako poddany do tego, że ktoś coś ustala i trzeba się stosować. Najlepiej specjalna komisja na polecenie rządu będzie decydować?

a prawa
  • Odpowiedz
Sam sobie zaprzeczasz, Kapitalisie.

Piszesz:

Przywykłeś jako poddany do tego, że ktoś coś ustala i trzeba się stosować. Najlepiej specjalna komisja na polecenie rządu będzie decydować?


a
  • Odpowiedz
@Kapitalis: zwykła obserwacja natury i "intuicja" tyle razy zawodziła w historii, że jeśli nie ma możliwości w żaden racjonalny sposób postawić jakiejś granicy, to prawdopodobnie tej granicy nie powinno tam być
  • Odpowiedz
@Kapitalis: człowiek to jest człowiek i ma prawo robić co mu się podoba z tym co mu podlega, inaczej zastąpią go murzyni z afryki o iq bambosza, sorki ale taka prawda
ja tam cie szanuję, świat się dzieli na 2 wrogie sobie rasy, szlachetnych libertarian i komunistyczne masy xD
psa to tam walić ale najpiękniejsze w wolności są jej konsekwencje, jak np w tym pytaniu
Masz do wyboru 3 pracowników.
  • Odpowiedz