Wpis z mikrobloga

Programuje już jakiś czas na Androida("umierająca" Java)

Natknąłem się na facebookowy react-native(ponoć apka facebookowa jest w tym napisana), która pozwala na tworzenie apek na Android/iOS w Javascript.

Czy ktoś miał doświadczenie z robieniem w react produkcyjnie?

Nie chodzi mi o aplikacje które mają funkcjonalności stronek wwww(pobrać JSON i wyświetlić) bo tu pewnie problemu nie ma, bardziej chodzi mi o rzeczy typu jak jest ogarniany np. GPS, Bluetooth, NFC, runtime permissions, pisanie testów etc.

Jak nie było to nie sory

#androiddev #iosdev #javascript #webdev #programowanie
  • 9
  • Odpowiedz
@KacasPiesel: To kompletnie co innego. Cordova to tylko web wrapper + dostęp do APIs telefonu.

Gdzie react-native umożliwa pisanie w JS aplikacji, przy użyciu natywnych kontrolek - czyli otrzymyjac wynajnosc aplikacji natywnych.

@AndroidKuc: Nie mam doświadczenia, ale możesz jeszcze zerknąć na NativeScript w Angular2, który jest równie popularny.
  • Odpowiedz
@elmccd: Wydajności natywnych aplikacji nie otrzymasz bo dalej logike piszesz w JS'ie, ew. otrzymasz widok wydajnościowo jak w natywnych :)
  • Odpowiedz
@Bless: w większości apek mobilnych wydajność obliczeń ma drugorzędne znaczenie bo głównie polegają na zapytaniu do serwera, zapisaniu czegoś lokalnie i wyświetleniu tego użytkownikowi :)
  • Odpowiedz