Wpis z mikrobloga

Po raz kolejny są jakieś protesty taksówkarzy przeciwko uberowi. Skąd oni się urywają? Uber działa w 100% tak, jak powinien - normalna aplikacja, wiesz ile zapłacisz PRZED KURSEM, w ogóle się nie martwisz, czy masz gotówkę przy sobie, możesz zobaczyć trasę i się odwołać, jeśli coś było nie tak.

A w korporacjach jak w lesie. XXI wiek, a w większości taksówek ciągle naciąganie na trasę, ceny z kosmosu, jak chcesz zapłacić kartą to patrzą na Ciebie jak na czubka, nie wspominając już o paragonie.

Ostatnio uber był niedostępny chwilowo, chciałam zamówić taksówkę z normalnej korporacji, czas oczekiwania miał być 10 minut, zrobiło się 15, dostałam sms, że auto czeka - żadnej marki, koloru, nic. #!$%@? wie co to za samochód i gdzie czeka, bo tam, gdzie go zamówiłam żadnego z tej korporacji nie było. Kontaktu do taksówkarza zero, a na infolinii "Przepraszamy, wszyscy nasi konsultanci są zajęci". Nosz #!$%@?.

I oni się dziwią, że ludzie coraz częściej wybierają opcję na miarę naszych czasów, a nie początku lat 90.

#oswiadczenie #uber #taxi
fryne_ - Po raz kolejny są jakieś protesty taksówkarzy przeciwko uberowi. Skąd oni si...

źródło: comment_QQyFmFDn8Fest2LCugmlHjJIxOI2gn8x.jpg

Pobierz
  • 41
@ripp1337: Wiem, ze nie o to chodzi. Taksowkarze bez licencji, luka prawna, blabla. Zamiast bolu dupy warto by bylo jednak polepszyc swoje uslugi i problem by zniknal. A juz na pewno sie zmniejszyl.
@Lubie_Budyn: Żeby dać się ogolić taksówkarzowi trzeba być dzieckiem albo totalnie pijanym. Nie rób sobie jaj. Na dziesiątki kursów taksówkami nigdy nie zapłaciłem ani o złotówkę więcej, niż wiedziałem że zapłacę. Ale być może to ja jestem jakimś dziwnym ewenementem, który po prostu dba o swoją kieszeń.

@fryne_: Poprawa jakości usług własnych to jedno, walka o uczciwą konkurencję - to drugie. Nie rozumiem, dlaczego przyczepiasz się do tego, że taksówkarze
Poprawa jakości usług własnych to jedno, walka o uczciwą konkurencję - to drugie. Nie rozumiem, dlaczego przyczepiasz się do tego, że taksówkarze protestują przeciwko dość oczywistej nieuczciwości.


@ripp1337: walką o uczciwą konkurencję byłaby walka o zlikwidowanie anachronicznych licencji pozostawiając jedynie wymóg odpowiedniego ubezpieczenia i kilku innych przydatnych rzeczy, tylko niestety to tak jak z zawodami prawniczymi - zamiast włożyć minimum wysiłku i starać się oferować usługi na lepszym poziomie łatwiej walczyć
@xetrov: Walka o uczciwą konkurencję może mieć różne postaci, nie próbuj pokazywać sprawy tak, jakby była jedna opcja.

Taksiarze walczą o to, żeby wszyscy postępowali zgodnie z prawem, tj. mieli licencję.

Uber mógłby (i teoretycznie powinien) walczyć o zniesienie obowiązku posiadania licencji. A czy walczy? Nie widzę tego. Widzę tylko cwaniactwo wielkiej korporacji z zagranicy, która zarabia ciężkie pieniądze na łamaniu prawa przez swoich wykonawców (których potem nie chroni, o ile
Walka o uczciwą konkurencję może mieć różne postaci, nie próbuj pokazywać sprawy tak, jakby była jedna opcja.


@ripp1337: co właśnie próbujesz sam zrobić powyższym tekstem. Załóżmy nawet że Uber to diabeł wcielony i neokolonialna macka reptilian - czy wyrugowanie go z polskiego krajobrazu zmieni cokolwiek z punktu widzenia klienta taksówek? Czy walka o utrzymanie status quo daje cokolwiek pozytywnego komukolwiek poza taksówkarzom?

Swoją drogą te odwołania do uczciwie płaconych podatków to
@xetrov: Nie można uzasadniać jednych patologii istnieniem innych. Oczywiście jeśli chcemy sobie zbudować państwo z prawdziwego zdarzenia, a nie neokolonialną atrapę ze zdezintegrowanym społeczeństwem i gospodarką w stylu dzikiego Zachodu.

Z taksiarzami, którzy oszukują klientów, nie wydają paragonów, nie odprowadzają podatków itd. trzeba walczyć równo. Nie powinno być żadnej tolerancji na tego typu zachowania. Ja mam prostą zasadę - jak ktoś potraktuje mnie nie fair (taksiarz lub ktokolwiek inny), to składam
@ripp1337: nie produkuj się, nie zrozumieją. tutaj funkcjonuje tylko system zerojedynkowy, białe i czarne. jeden cierp zrobi kogoś w #!$%@? - wszyscy taksówkarze do gazu, uber zrobi kogoś w #!$%@? - "hehe, spokojnie, to odosobniony przypadek, wystawisz jedną gwiazdkę to ziomka zablokujo, a tobie zrwuco hajs".

@adgebworthy: @fryne_: @xetrov: @Lubie_Budyn: Powtarzałem to milion razy, ale pewnie nie śledzicie tagu, to powtórzę jeszcze raz - byłem kierowcą Ubera,
Dzięki i elo, ja nie reprezentuję żadnej ze stron, tylko interes konsumenta oraz postawę propaństwową.


@ripp1337: rozumiem, nie wyczułem tego w Twoim pierwszym komentarzu.

@LiberalnyLibertarianin: ale zgadzam się z tym że Uber to może być coś nie do końca dobrego, zresztą jest coraz więcej głosów że tak jest. Przy czym utrzymywanie obecnej sytuacji z taksówkarzami też nie jest dobre, zwłaszcza dla konsumentów ich usług. Chciałbym po prostu aby walczyli z