Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #naprawaaut #golf

Siemka Mirki. Mam problem. Ostatnimi czasy w moim Golf 4 nie zamyka się klapa bagażnika. Za chwilę opiszę to niżej, ale teraz skupię się na innej rzeczy.

- pilotem nie mogłem zamknąć klapy bagażnika (zamykały się drzwi, ale klapę mogłem otwierać)
- nie mogłem zamknąć manualnie klapy (kluczyk wchodził do połowy, dalej nie dało rady)
inb4: WD40 nie pomogło, robiłem już takie coś.

Co do aktualnego problemu. Klapa bagażnika nie zamyka się, to znaczy, że ta zapadka (nie wiem jak to nazwać) w zamku nie chce się zatrzasnąć. Próbowałem palcami. Kiedyś jak miałem ten problem, to palcami mogłem zapadkę zatrzasnąć, a potem klamką otworzyć, a co do domknięcia bagażnika, to po prostu dociskałem i wszystko było ok. Problem zaczął się tej zimy. Zapadka, nawet ręcznie, nie chce się zatrzasnąć, na tablicy ciągle mam komunikat o otwartej klapie bagażnika (czasami się z dupy alarm włącza jak zamknę samochód z pilota...)

Co mi pozostaje? Wymiana zamka (np.: ten )? Pomocy...
  • 1
@Lockersky Mam to samo. Teraz jak mrozy ustaly to udalo mi sie zamknac bagaznik i narazie poprostu go nie otwieram XD Zamek prawdopodobnie do wymiany, mozliwe ze poszla sprezynka odpowiedzialna za zatrzaskiwanie sie zapadni