Wpis z mikrobloga

Lot mi odwołał lot z 5:45 i przebukowal na 12:10, czy w takim razie powinienem iść po jakieś odszkodowanie albo przysługują mi vouchery na jedzenie?

Jak mi kiedyś przełożyli na kolejny dzień to dostałem hotel i vouchery na jedzenie.

#podroze #fly4free
  • 15
@dawid-rams: jeżeli to nie było z powodu niezależnego od LOTu typu mgła, oblodzenie, awaria systemu lotniska to masz pewne 250€.

Żarcie bym po prostu kupił i wniósł o zwrot kosztów, tylko bez alkoholu na paragonie i możesz do tego dorzucić jakąś pastę do zębów ewentualnie.

Sprawdź, może twoja karta kredytowa ma ubezpieczenie podróżne (np. niektóre debetówki premium, kredytówki miles and more albo korporacyjne amexy) wtedy możesz liczyć na zwrot za żarcie
@dawid-rams: to możesz z odszkodowaniem lecieć w głupa ale na 99% odrzucą i będą mieli racje.

Co do szamy to taka grey area, różnie z tym jest, ale powinni zwrócić koszt, albo voucherem albo przez reklamację.
@dawid-rams: takie 99,9% że odrzucą reklamacje na odszkodowanie i takie 90% że zwrócą koszt kawy i posiłku (nie ryzykowałbym z niewiadomo jakim żarciem, ale kiedyś sushi w Stockholmie mi przeszło bez problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) - jeżeli nie były rozdawane vouchery.