Wpis z mikrobloga

Dziękuję Mirki z #android oraz #gamedev za pomoc w procesie tworzenia oraz testowania mojej gry. Myślę, że część z Was będzie zainteresowana zarobkami jakie osiąga w Google Play. Zawsze to jakieś doświadczenie również dla Was.

Gra - Tap Hero

Tap Hero jest bardzo prostym arcade napisanym w cocos2d (najpierw objective-c na iOS, a teraz C++), dlatego sesja nie trwa zbyt długo. W Google Play jest od ponad tygodnia.

Najświeższe dane jeżeli chodzi o ściągnięcia to przekroczenie progu 20 000 użytkowników. Dziennie grę ściąga około 1500-2500 osób. Ponad 50% ściągnięć pochodzi z Rosji, kolejne kraje to Ukraina, Białoruś. Stawka za 1000 wyświetleń reklam (eCPM) jest bardzo marna, ponieważ są to biedne państwa. Oscyluje ona pomiędzy 0,5-1,3$ za 1000 wyświetleń.

W grze zarabiam na zakupach, reklamach statycznych oraz reklamach wideo.

Obecnie gra zarobiło około 150$. Kokosów nie ma, zbieram doświadczenie i jestem ciekawy jak to wygląda w Google Play, czy gra za chwilę padnie czy wpadnę w jakiś stabilny trend.

Jeżeli chcecie śledzić moje postępy z grami i czytać więcej tego typu wpisów to zakładam tag #applicattura i zapraszam do obserwowania. Dziękuję za wystawione recenzję i oceny w sklepie, siła wykopu :D
Pobierz applicattura - Dziękuję Mirki z #android oraz #gamedev za pomoc w procesie tworzenia ...
źródło: comment_Jc1NRNNIN3aLkqWT6GW1Wixj7DCl95cC.gif
  • 20
@sharaquss: Gra w appstore w sierpniu 2016 dostała feature (około 500 000 ściągnięć dzięki temu). Dopiero teraz ją wydałem w google play ze względu na przepisanie kodu z objective c do c++. Dość szybko w Rosji ze dwóch youtuberów ze sporą ilością subskrypcji dodało mnie do filmików typu "top 5 gier na androida nowych" i myślę, że to dało trochę pędu. No i mimo wszystko dość dobre oceny zbieram i kilka
@TakbirSrakbir: 150$ po 20 000 z google play :-)
@KochamJescKisiel: Na ogromną korzyść appstore, tam wynik w złotówkach 6cyfrowy.
@BadzLepszy: Nie wiem jakim cudem, ale jeden napisał do mnie bezpośrednio że wydał filmik. Wrzucałem na 9gag.com gifa z gry, między innymi tego z tego posta. Był całkiem niezły odzew :)
@sortris na początku wszystko po angielsku, a teraz stopniowo ludzie sami mi podsyłają tłumaczenia na maila :D