Wpis z mikrobloga

#technologia #internet #mikrotik

Mireczki, problem. Poradziłem już sobie z Failoverem, oskryptowałem mikrotika, wszystko związane z aktywnym przełączaniem między dwoma WANami działa prawidłowo, ale - mikrotik zaniża mi znacznie prędkość internetu :( Mam 200/20, a pod mikrotikiem wychodzi marne 30/20. Jak podłączam się bezpośrednio - nie ma problemu, internet hula jak należy - znaczy mikrotik mi ogranicza łącze. Ale w którym miejscu? Co może być nie tak?

Po wyłączeniu wszystkich ról na firewallu nadal to samo - nic nie daje. Nie mam już pomysłu :(
  • 21
  • Odpowiedz
@jurny_juhas: jakie 170mbit ?
https://routerboard.com/CRS112-8G-4S-IN
Nie używasz Switcha jako switcha, więc patrzysz w drugą tabelkę.
W drugiej tabelce przy najmniejszych pakietach w bridge wyciąga od 39,9 do 582,9mbit - w zależności od wielkości pakietów.
Natomiast jeśli nie masz samego bridgingu ale też routing (nie wiem jak failover rozwiązałeś), to wykorzystujesz routing bez regułek, więc od 36,4 do 564,7

Generalnie to jest switch, nie router. I to całkiem wydajny. Mam takiego w
  • Odpowiedz
@Supaplex: zapytałem się też na forum Mikrotika - odpowiedź dostałem szybką i dość skuteczną - fasttrack. Jak na razie działa, bo z 30Mbit zrobiło się 100, a to znaczny progres :) Mam tylko nadzieję, że jak przyjdzie do testowania na "żywym" organizmie, to się nic nie spierdańczy :D
  • Odpowiedz