Wpis z mikrobloga

Planuję remont łazienki i średnio mi to idzie - doradzicie?
Generalnie malutka (2,7 m2) łazienka w bloku, a jeszcze muszę tam wcisnąć pralkę. Układ jak poniżej.

Myślę, jak rozplanować część po lewej (szafka(i) wiszącą, zabudowa wc, czy i jak zabudowywać te rurki itp), żeby to nie wyglądało strasznie chaotycznie. Będę wdzięczny za każdą radę :)
#remontujzwykopem #remont
adrian-walkowski - Planuję remont łazienki i średnio mi to idzie - doradzicie?
Gener...

źródło: comment_qnKRDGQxLZSKPyjRwUAzsvmDr70e91by.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@adrian-walkowski: Człowieku - na taką łazienkę to najlepiej kabina prysznicowa. Zdecydowanie więcej miejsca zostanie. I pralkę, widzę, planujesz ładowaną od góry?

Cóż - jeśli byś miał prysznic - być może miałbyś na tle miejsca, by mieć większą swobodę w wyborze pralki.
  • Odpowiedz
@adrian-walkowski: w tym wszystkim pomyśl o tym gdzie masz piony kanalizacji i możliwe podejścia bo sobie takie wynalazki zrobisz że ktoś się będzie doktoryzował sprawdzając czemu jak się pralka opróżnia to sie umywalka napełnia ...
  • Odpowiedz
@BajerOp: @wzrwzr: @mroz3: @Mr--A-Veed:
Problem w tym, że najmniejsza kabina 80x80 się nie zmieści w prawym górnym rogu - mam tam tylko 70 cm szerokości.
Weszłaby w prawy dolny róg, gdyby lekko przesunąć drzwi, ale wtedy i tak nic nie wejdzie w "zwolniony" prawy górny róg.
A po lewej stronie prysznic nie może być, bo wc musiałby być po prawej stronie, a hydraulik powiedział, że tam się nie
  • Odpowiedz
@adrian-walkowski: Rozumiem, że za umywalką jest pion?

Wysuń kabinę lekko do przodu, żeby mogła ona "najść" na pion (jeśli nie znajdziesz odpowiednio wąskiej kabiny) - a w miejscu między kabiną a ścianą możesz zrobić wnękę, chociażby na żele, gąbki szampony itp.

Jeśli ten "wystający pion" lekko przedłużysz w prawo - od razu masz miejsce na zabudowę zbiornika od spłuczki - czyli kibelek w miejscu pralki.

W zasadzie poglądowy szkic wyżej byłby
  • Odpowiedz
@kiper9002:
Dzięki, tylko zobacz: WC ze stelażem ma ok. 65-70 cm głębokości, a pralka 60 cm szerokości (do tego ustawienie jej w tym miejscu utrudniają rurki). Więc może by weszło na styk, ale wtedy raczej trzeba byłoby na kiblu siadać "bokiem" :/ Tu jest jeszcze mniej miejsca niż się wydaje ;)
  • Odpowiedz