Wpis z mikrobloga

Lisa nikt nie odsunął od prowadzenia programu, kiedy w kampanii wyborczej podał prawdziwy fake news.


@erbo: z tym, że po pierwsze Lis natychmiast zareagował, nie zastanawiał sie 3-4 dni nad tym jak postąpić w tej kwestii. A poza tym, przypomnij sobie jak z Lewicką postąpiło TVP po rozmowie z Glińskim. już następnego dnia ją zawieszono, mimo, że nie kłamała w żaden sposób.
z tym, że po pierwsze Lis natychmiast zareagował, nie zastanawiał sie 3-4 dni nad tym jak postąpić w tej kwestii.


@Goofas: Ty w ogóle wiesz o czym my rozmawiamy?
Pawlicki od razu powiedział że to był fake news, zresztą nie musiał nawet tego mówić, bo każdy kto ma mózg wiedział że to żart, bo UOP od dawna nie istnieje.
Każda telewizja powinna zawieszać dziennikarzy za różne skandale


@MarianoaItaliano: No ale jednak skandal z Lisem był oczywisty, a nikt go nie zawiesił.
Natomiast skandal z Pawlickim jest naciągany, bo od razu wyjaśnił że to żart na potrzeby tematu programu.
@erbo: Już o tym pisałem w TL;DR, ale powtórzę jeszcze raz - skoro ludzie po tylu latach chodzą na milicję i na kolegium to nie oczekuj że będą wiedzieć że UOP już nie ma. Po za tym ludzie mogli czegoś nie zrozumieć, usłyszeć tylko pierwszą część i aferka gotowa.

Jakby użyli neutralnego przykładu, nie powiązanego z żadną partią czy politykiem to nikt by tak nie zaregował. Ale mówić że aresztowali polityka
Ty w ogóle wiesz o czym my rozmawiamy?


@erbo: Czy Pawlicki oficjalnie przeprosił Ryszarda Petru?

Tomasz Lis najpierw w TV publicznej, na jego koszt przeprosił Andrzeja Dudę, następnie osobiście przeprosił go spotykając się w 4 oczy. Widocznie w ocenie TVP i KRRiT za to, że zachował się jak trzeba (czytaj od razu, oficjalnie) to nie zawiesili go.
Po za tym ludzie mogli czegoś nie zrozumieć, usłyszeć tylko pierwszą część i aferka gotowa.


@MarianoaItaliano: Śmieszny argument, równie dobrze można by się domagać przeprosin od każdego dziennikarza, jeśli użył on zdania, które przerwane w połowie, mogłoby kogoś obrazić.

Bo tak samo ktoś mógł usłyszeć "tylko część i aferka gotowa".
@Goofas: Nawet już nie komentuję twoich bzdur, bo twoja obrona Lisa i jednoczesny atak na Pawlickiego, jest wręcz żałosny i przekracza poziom żenady poniżej którego nie chce mi się gadać.
Tym bardziej że nie lubię obu.
Jakby użyli neutralnego przykładu, nie powiązanego z żadną partią czy politykiem to nikt by tak nie zaregował. Ale mówić że aresztowali polityka opozycji w nieprzychylnej jemu i jego formacji stacji telewizyjnej, nawet w kontekście fake news to tak jak by samemu prosić się o problemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@erbo:
@MarianoaItaliano: Ale ja nie twierdzę nigdzie że to co zrobił było OK, ja twierdzę jedynie że Lis zrobił coś 100x gorszego i nie został zawieszony, dlatego #dobrazmiana

PS. Nie sądzę żeby Pawlickiego zawiesili akurat za ten program, raczej to był tylko pretekst.
@MarianoaItaliano: Pawlicki ostro pier... swego czasu o kredytach frankowych. A Duda i PiS wycofują sie mocno z tych obietnic, bo to nie ich elektorat. Dlatego Pawlicki jest moim zdaniem do odstrzelenia.

Jest to jedyny znany mi dziennikarz dobrejzmiany, który tak ostro skrytykował PiS i Dudę na antenie TVN i mimo to został na stołku w TVP. A teraz Kurski może go wywalić jeszcze z zyskiem wizerunkowym
@erbo: Jeżeli moje bzdury Ciebie nie przekonują, to może bzdury od KRRiT Ciebie przekonają, chociaż wątpię:

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oceniła, że autorzy audycji "Tomasz Lis na żywo" nie zachowali należytej staranności podczas weryfikacji materiałów dotyczących tweeta Kingi Dudy wykorzystanych w ostatnim odcinku programu. Jednocześnie KRRiT stwierdziła, że zarząd TVP podjął właściwe działania, przepraszając córkę kandydata PiS na prezydenta podczas głównego wydania "Wiadomości".


Jak zachował się Lis i Karolak
A teraz Pawlicki:

28 grudnia mówi o zatrzymaniu Petru, posła Nowoczesnej, którego zatrzymano pod pretekstem szpiegostwa na rzecz Rosji


@Goofas:
Zabrakło ci tu info o tym że kilka sekund później powiedział że to "fake news" i cały program będzie właśnie na temat "fake news".

Ale to tylko taki drobny detal, co nie? xD
Nawet nie odpisuj bo się kompromitujesz wśród osób posiadających mózg.

W tym czasie nie TVP nie wydało jakiegokolwiek
Tak jak myślałem, nie przekonało Cię to.


@Goofas: Skoro masz absurdalne argumenty i nie odnosisz się do faktów, to ciężko przekonać tym kogokolwiek z mózgiem.
Ja pier... co mieli prostować? Przecież każdy kto oglądał ten program usłyszał od razu sprostowanie!


@erbo: Może powinni jasno powiedzieć, że użycie Petru w tym "fake news" było niestosowne, krzywdzące, i przepraszają za całą sytuację. Ale co ja tam wiem.