Wpis z mikrobloga

Nie trzeba Wine, bo csgo jest oficjalnie dostępny na linuxa za pośrednictwem steam.
Ogólnie rzecz biorąc - bez szans aby było wydajniej na linuxie zamiast na windozie. Ale powiedz, jaka dystrybucja wchodzi w grę? Jakiego producenta jest karta graficzna? Sterowniki do kart graficznych na linuxa są największym problemem.
Ogólnie rzecz biorąc - bez szans aby było wydajniej na linuxie zamiast na windozie


@dorgas: a dlaczego bez szans? Nie mówię że tak jest akurat w przypadku tej gry, ale są takie, które lepiej działają pod Linuksem, np. piąta Cywilizacja czy Arma.
Ok, wiem że czasami komuś udaje się wyśrubować lepsze wyniki niż na windowsie.
Mój błąd, źle napisałem "bez szans".
Chodziło mi o to że na linuxie jest mimo wszystko trudniej uzyskać lepszy wynik. Bardzo dużo czynników na to wpływa - model karty i sterowniki, wersja kernela, specyfika danej konfiguracji sprzętowej i dystrybucji.
Na linuxie jest niestety czasem na tyle niestabilne, że może się wcale nie udać uruchomić danej gry :-/
Sam kibicuje
@dorgas: Co do karty graficznej to Asus Radeon R7 260x 2GB co do sterownikow to są na linuxa. Jaki jest obecnie najlepszy system Linux ? Kiedyś próbowałem Debiana 8 lecz taki sobie najlepiej żeby miał Polski interfejs lecz to nie jest wymagane :V
@Senthill no właśnie, nie chce zniechęcać, ale ze sterownikami radeonów jest najgorzej - jasne że są, ale stabilnością nie grzeszą.
Chyba nie ma czegoś takiego jak najlepszą dystrybucja, wszystko zależy od potrzeb i preferencji. Jeden Mirek poleci taką a inni inną.
Sam steam zaleca używać Ubuntu i moim zdaniem też to będzie najlepsza dystrybucja do podjęcia próby walki z tematem.
Próbuj mirku i dawaj znać co udało się osiągnąć ( ͡°
@dorgas: jeżeli mam już podzielone na 2 partycje i chciałbym zainstalować Ubuntu na tej 2 pustej partycji to nie będzie żadnych problemów ? słyszałem że linux potrzebuje co najmniej 2 partycje aczkolwiek nie wiem czy to prawda
@Senthill mireczku możesz wykorzystać druga partycje, ale ona zostanie przeformatowana i tak - podzielona na co najmniej dwie partycje ( ta druga to swap). Nie będą też one tak łatwo widoczne z poziomu Windows.
Najlepiej poczytaj sobie coś na necie o tym najpierw żeby sobie nic nie usunąć i nie zepsuć nieumyślnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Senthill: ogólnie, jeśli linuxa instalujesz jako drugiego, to jest całkiem bezpiecznie. linux szanuje winde i pozwala obu systemom na działanie. jednak lektura kilku poradników "how to dualboot windows and linux" itp będzie jak najbardziej na miejscu.
@Senthill: Ja mam CSGO zainstalowanego bezpośrednio z Steama. Moja karta w laptopie działa na bumblebee więc odpalam Steam za pomocą primusrun bo Steam jest 32 bitowy i nie odpali go za pomocą optirun, który daje większą korzysci. CS odpala się w OpenGL. Wydajność na poziomie 60 klatek ze względu na primusrun. W przyszłości myślę zainstalować CS przez Winę+Steam.