Wpis z mikrobloga

Witam :v
Potrzebuję informacji jak wygląda wydajność CSGO na Linuxie. z tego co wiem to na linuxie trzeba pobrać wine + jeszcze jeden program aby można było w to grać. Wydajność byłaby lepsza w porównaniu do Windowsa ?
#csgo #linux
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
Nie trzeba Wine, bo csgo jest oficjalnie dostępny na linuxa za pośrednictwem steam.
Ogólnie rzecz biorąc - bez szans aby było wydajniej na linuxie zamiast na windozie. Ale powiedz, jaka dystrybucja wchodzi w grę? Jakiego producenta jest karta graficzna? Sterowniki do kart graficznych na linuxa są największym problemem.
  • Odpowiedz
Ogólnie rzecz biorąc - bez szans aby było wydajniej na linuxie zamiast na windozie


@dorgas: a dlaczego bez szans? Nie mówię że tak jest akurat w przypadku tej gry, ale są takie, które lepiej działają pod Linuksem, np. piąta Cywilizacja czy Arma.
  • Odpowiedz
  • 0
Ok, wiem że czasami komuś udaje się wyśrubować lepsze wyniki niż na windowsie.
Mój błąd, źle napisałem "bez szans".
Chodziło mi o to że na linuxie jest mimo wszystko trudniej uzyskać lepszy wynik. Bardzo dużo czynników na to wpływa - model karty i sterowniki, wersja kernela, specyfika danej konfiguracji sprzętowej i dystrybucji.
Na linuxie jest niestety czasem na tyle niestabilne, że może się wcale nie udać uruchomić danej gry :-/
Sam kibicuje
  • Odpowiedz
@dorgas: Co do karty graficznej to Asus Radeon R7 260x 2GB co do sterownikow to są na linuxa. Jaki jest obecnie najlepszy system Linux ? Kiedyś próbowałem Debiana 8 lecz taki sobie najlepiej żeby miał Polski interfejs lecz to nie jest wymagane :V
  • Odpowiedz
  • 0
@Senthill no właśnie, nie chce zniechęcać, ale ze sterownikami radeonów jest najgorzej - jasne że są, ale stabilnością nie grzeszą.
Chyba nie ma czegoś takiego jak najlepszą dystrybucja, wszystko zależy od potrzeb i preferencji. Jeden Mirek poleci taką a inni inną.
Sam steam zaleca używać Ubuntu i moim zdaniem też to będzie najlepsza dystrybucja do podjęcia próby walki z tematem.
Próbuj mirku i dawaj znać co udało się osiągnąć ( ͡
  • Odpowiedz
@dorgas: jeżeli mam już podzielone na 2 partycje i chciałbym zainstalować Ubuntu na tej 2 pustej partycji to nie będzie żadnych problemów ? słyszałem że linux potrzebuje co najmniej 2 partycje aczkolwiek nie wiem czy to prawda
  • Odpowiedz
  • 0
@Senthill mireczku możesz wykorzystać druga partycje, ale ona zostanie przeformatowana i tak - podzielona na co najmniej dwie partycje ( ta druga to swap). Nie będą też one tak łatwo widoczne z poziomu Windows.
Najlepiej poczytaj sobie coś na necie o tym najpierw żeby sobie nic nie usunąć i nie zepsuć nieumyślnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Senthill: ogólnie, jeśli linuxa instalujesz jako drugiego, to jest całkiem bezpiecznie. linux szanuje winde i pozwala obu systemom na działanie. jednak lektura kilku poradników "how to dualboot windows and linux" itp będzie jak najbardziej na miejscu.
  • Odpowiedz
@Senthill: Ja mam CSGO zainstalowanego bezpośrednio z Steama. Moja karta w laptopie działa na bumblebee więc odpalam Steam za pomocą primusrun bo Steam jest 32 bitowy i nie odpali go za pomocą optirun, który daje większą korzysci. CS odpala się w OpenGL. Wydajność na poziomie 60 klatek ze względu na primusrun. W przyszłości myślę zainstalować CS przez Winę+Steam.
  • Odpowiedz
@epll: Nie wiem czy dobrze pamiętam ale ostatnio na debianie instalowałem AMD Crimson a teraz nigdzie tego znaleść nie mogłem i tylko AMD Catalyst z 2015 roku mogłem pobrać.
  • Odpowiedz
@epll: Dobra :v Zaaktualizowałem Ubuntu z 14.04 do 16.04 + Zamiast Catalyst zainstalowałem AMDGPU-PRO i mam Tyle samo FPS co na Windows ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz