Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanie. Skończyłam kurs na codecademy o javascript no i uczyłam się później trochę jak wpleść js w htmla. Czyli jakieś tam podstawy już mam. No i co teraz? Jeszcze zanim zabiorę się za naukę jquery, angulara itd., to oglądać/czytać dalej jakieś tutoriale o js czy raczej zabrać się za robienie jakichś zadań i dowiadywać się na bieżąco jak zrobić coś czego jeszcze nie potrafię? I przy okazji skoro o to pytam to może macie jakieś strony z fajnymi praktycznymi zadaniami z js tak by później na koniec móc sobie sprawdzić i zaglądnąć w prawidłowy gotowy kod?
#naukaprogramowania #javascript #webdev #programowanie
  • 9
@lady_katarina: nie wiem co to jest codeacademy, ale jeśli już coś wiesz, to stawiaj sobie jakieś zadania przed sobą i realizuj, od alertów, przez walidację formularzy, a na zapytaniach ajaxowych i modyfikacji DOM skończywszy.
W trakcie poznaj jQuery, potem Angulara.
@lady_katarina: polecam You Don't Know JS, a jeśli chodzi o zadania to przede wszystkim pobawić się np. HTTP API - czyli ogarnąć o co w tym chodzi, podpiąć się pod jakieś API, wykonać różne zapytania, przetwarzać zwrócone dane, następnie wyświetlić je na widoku początkowo z użyciem czystego JS, jQuery, następnie pobawić się czymś ciekawszym jak np. KnockoutJS itd. aż do coraz bardziej zaawansowanych narzędzi. Później już wziąc się za NodeJS,
@lady_katarina: pewnie ktoś już to napisał, ale powiem Ci jedno - sam kurs to jedynie drobna podstawa, okruszek na którym musisz zbudować swoje programistyczne zaplecze ; > Co to znaczy? A no wymyślaj przed sobą jakieś zadania i pisz, publikuj na github ( nauczyć się GIT'a jeśli nie umiesz ), jak zrobisz kilka projektów to będzie ok i możesz wtedy za następne się brać. I tak w kółko ; >