Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór. Coś się... coś się popsuło i nie było mnie słychać, to powtórzę jeszcze raz. Ceny #esp32 na aliexpress to jest jakaś porażka. Ja myślę, że to #!$%@? głupie majfrendowe społeczeństwo, ta #!$%@? banda imbecyli która wystawia esp32 za 25$ to jest jakieś #!$%@?.... nieporozumienie. Jeśli tyle dla was znaczy, jeśli tyle dla was znaczy... ludzie, takie zaangażowanie jak nasze, gdzie zamówiliśmy preordery, evalboardy i wszystko inne i dla was znaczyło to #!$%@? 25$, to was się powinno #!$%@?ć #!$%@?. Tak się powinno was #!$%@?ć, jak tylko może #!$%@?ć was Ali. Cebuladeals was tak nie wyruchały jak wyrucha was Ali #!$%@?. Aż was kukle będą swędziały, z bólu.
#elektronika #gorzkiezale
RicoElectrico - Dobry wieczór. Coś się... coś się popsuło i nie było mnie słychać, to...

źródło: comment_YRxRQ2cnmfUh3syCVCc4XyKkSSeU9fDa.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@RicoElectrico: @olewales: A czy ESP32 da się już wygodnie obsługiwać z poziomu API Arduino? Są jakieś biblioteki czy inne sposoby, aby skorzystać z dwóch corów i dwóch (lub większej liczby) wątków? Da się w prosty sposób jednym corem obsługiwać logikę programu związaną głównie z transmisją przez zewnętrzny moduł 433 a drugi core przeznaczyć na rzeczy związane z transmisją sieciowa?
  • Odpowiedz
@RicoElectrico ciekawie napisany post i całkiem prawdziwy :). Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem Espressif na Polskę, więc nie ma co przepłacać zamawiając na Ali. Gwarantujemy nasze wsparcie przy komercyjnych projektach, tworzymy profesjonalne artykuły - http://soyter.pl/artykuly-techniczne,1069,pl.html. , a przy produktach znajdziecie wszelkie potrzebne materiały.
@RicoElectrico przy WROOM-32 na sklepie jest ZIP z footprintem, mamy nadzieje że ułatwi ci to projekt.
  • Odpowiedz
@olewales: dzięki za informację. Czyli bez problemu dla nadchodzących po WiFi połączeń można przydzielać osobne wątki do ich obsługi? Zapoznam się z tym wieczorem. Robię sobie malutki, niekomercyjny projekt w Arduino, który zbiera pewne informację przez radio 433 MHz z innych Arduino... i fajnie byłoby to udostępniać przez WiFi. Zwykły #esp8266 może się sprawdzać, ale w trakcie przychodzących/wychodzących zapytań WiFi nie jest w stanie sprawdzać komunikacji radiowej. A
  • Odpowiedz
@RicoElectrico: W energo-oszczędności z esp32 nie wygrają ale wydajnością je miażdżą. Energo oszczędność nie jest aż tak niezbędna w dużej części zastosowań. Niektóre wersje mają wbudowane wifi, a te bez można bez problemu w nie wyposażyć, pod usb to zaledwie kilka $ więcej. Orange pi zaczyna się od około 10$ za wersje z 256mb ramu. W 25$ można zmieścić się z wersją wyposarzoną w 1GB ramu, gigabit ethernet i nowszy
  • Odpowiedz
Zwykły #esp8266 może się sprawdzać, ale w trakcie przychodzących/wychodzących zapytań WiFi nie jest w stanie sprawdzać komunikacji radiowej.


@radekrad: Na #esp8266 też można uruchomić FreeRTOS (https://github.com/espressif/ESP8266_RTOS_SDK ), i oczywiście można obsługiwać moduły radiowe - nawet bez FreeRTOSa. Ludzie nie takie rzeczy robią na 8266 - polecam zobaczyć ten kanał https://www.youtube.com/channel/UCG7yIWtVwcENg_ZS-nahg5g gość robi rzeczy prawie niemozliwe, wyswietlanie na TV, przesyłanie bezprzewodowo PAL/SECAM, implementacja stosu USB z
  • Odpowiedz
@leoha: dzięki, zapoznam się z tym. Fajnie byłoby, aby mi #esp8266 wystawiało prosty webserver ze statusem, zbierało komunikaty radiowe a ich skumulowaną treść wysyłało na webserver stojący na laptopie. Zobaczę, na ile to będzie możliwe. Jeśli mi się uda to zrobić na #esp8266 ale wydajność będzie mała, to najwyżej zaopatrzę się w #esp32 - może do tego czasu trochę stanieje w wersji z breakoutem.
  • Odpowiedz