Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki chyba przegrałem życie nawet go nie zaczynając.
Lvl 18 here. Zawsze sobie marzyłem, aby studiować na jakieś lepszej uczelni w UK, ale nigdy nie przygotowałem się do matury po względem tamtejszych wymagań (3 rozszerzenia). Przed całym tym marzeniem chciałem zdawać tylko dwa (matematykę i angielski), jednak właśnie każde uczelnie w UK wymagają 3 rozszerzenia. Jestem w 3 klasie technikum (informatyka) i kompletnie nie wiem co robić. Kartkując książkę od fizyki (Halliday) i widząc na trzydziestej stronie zadania z całkami, po prostu chyba nie dam rady temu sprostać przez rok.
Studia w Polsce zupełnie mi nie odpowiadają, a na te w UK chyba mam małe szanse patrząc na to, że ogarnięcie tej fizyki byłoby co najmniej ciężkie, bo odnośnie matematyki i angielskiego, to raczej się nie przejmuję.
#przegryw #matura #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
  • 38
@AnonimoweMirkoWyznania: Masz jeszcze ponad rok. Bez problemu ogarniesz w tym czasie fizykę. Właśnie jestem po 1 etapie rekrutacji na studia w UK. Jak matura dobrze pójdzie w maju to studiuje na University of Liverpool ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zdaje matme, fizyke i angielski rozszerzony.
@AnonimoweMirkoWyznania studiowalem w UK majac tylko 2 rozszerzenia, z fizyki I z ang. Dostac sie nie jest tak ciezko jak utrzymac dobre oceny na uczelni(zdac jest latwo, ale Papier ze slabymi oceami jest wtedy niemalze NIC nie warty)

@wuut o kurde, ktory rocznik? Ja skonczylem Aber w 2014
IskrzacyNiebieskipasek: matura z fizyki i calki? Xd jak wiesz ze pochodna ze wzoru na droge daje wzor na predkosc to juz jestes w uj zaawansowany

50% rozszerzenia jest w samych kartach i znajomosci zasad zachowania np energii,pedu, rownanie clapeyrona(czy jakos tak sie to pisze)

Na reszte to by sie przydalo zebys cos umial, szczegolnie magnetyzm i ruch obrotowy to bardziej zaawansosane

Zaakceptował: Asterling

Kartkując książkę od fizyki (Halliday) i widząc na trzydziestej stronie zadania z całkami, po prostu chyba nie dam rady temu sprostać przez rok.


@AnonimoweMirkoWyznania: Hallidaya to się na studiach używa. Tobie wystarczą książki dla szkół średnich/jakieś vadamecum Nowej Ery czy innego wydawnictwa. Nawet ogarnięcie zadań ze zbioru prostych zadań Krzysztofa Chyli może Ci zapewnić ponad 50-60% na maturze rozszerzonej z fizyki.
@AnonimoweMirkoWyznania: sprawdz rankingi tych uniwersytetow i jakie maja wymagania, bo samo studiowanie w Anglii niekoniecznie zapewni Ci prace, bo konkurencja jest duza. Jednak jesli Ci nie zalezy na rankingach to zawsze mozesz sie zalapac na clearing (wolne miejsca) po 18 sierpnia, jesli wczesniej wszystkie Twoje aplikacje zostaly odrzucone. Ja robie kurs roczny w collegu, gdzie mam trzy przedmioty level 3 (rowny egzaminom A-level) i jest to kurs latwiejszy niz polskie matury,
@Hub99ert: moze lepiej niech napisze wiadomosci do uniwersytetow i zobaczy entry requirements, bo nawet nie wiemy na jakie uniwersytety chce startowac, wiec trudno ocenic co potrzebuje. Mojego jezyka polskiego w ogole nie braly uczelnie pod uwage w zeszlym roku. Kompletnie ich nie interesowal.