Wpis z mikrobloga

Ma ktos moze na zbyciu/ewentualnie tylko na szybki test cewke zaplonowa do hondy legenda ka9 polift? Wazne zeby byla 3pinowa i jej numer zaczynal sie od 9xxxx. Nie wiem jakie znaczenie do konca ma ten numer, ale przekladalem z acury legend i nadal auto mi nie chodzi (mialy inny numer, fizycznie i na oko wygladaja identycznie). Oznaczenie tc-22a.

Jestem w troche kiepskiej sytuacji (gowno jest ciezko dostepne) wiec maly spam:
#honda #hondalegend #slask #katowice #gliwice i generalnie wszystko co w promieniu 30km od tych miast wchodzi w gre.

Ps. Jeszcze lepiej jakby ktos mial mozliwosc wpiecia sie pod komputer, bo obawiam sie ze to niekoniecznie bedzie cewka, a cos powazniejszego :/.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Drail: trzesie calym silnikiem to ewidentnie cewka. jedyne co mnie niepokoi to fakt, ze zamieniajac miejscami te cewki silnik nadal dziwnie chodzil i obawiam sie, ze to moze byc jednak cos z silnikiem :/
  • Odpowiedz
@Drail: ale to jakas roznica, kazdy cylinder (albo cewka) odpowiada za cos innego? nie znam sie na tym za bardzo wiec po prostu zrobilem samodzielna diagnostyke metoda prob i bledow.

1-2
3-4
  • Odpowiedz
@imo0mfg: może po prostu ta cewka coś nie trybi, jak nie to to po kolei, świeca kable. A potem coś dalej szukaj. Przynajmniej ja bym tak robił.
  • Odpowiedz
@imo0mfg: takie podmienianie niczego raczej nie przyniesie, ja bym pojechał na diagnostykę cewek, ew kompresji na cylindrach jeżeli boisz się uszkodzonego cylindra. Na podstawie tych testów znacznie lepiej by się już coś kombinowało :)
  • Odpowiedz
@Drail: @addwad: mozna sie rozejsc - swieca rozsypana praktycznie. bylem na sprawdzeniu kompresji, bo balem sie, ze cylinder robi problemy, ale okazalo sie, ze jak zaczeli grzebac przy aucie to zauwazyli uszkodzona swiece, mam nadzieje, ze jak go jutro odbiore to juz wszystko bedzie ok. dzieki za zainteresowanie i pomoc
  • Odpowiedz