Wpis z mikrobloga

Dobra Mirki i Mirabelki, jest #rozdajo ode mnie.

Jako, że piszę z nowego MacBook Pro 2016 xD to mam do oddania sprzęt, który miałem w planie naprawić, ale teraz mi się po prostu nie chce.

Przedmiotem jest HP ProBook 6555b. PRAWIE WSZYSTKO DZIAŁA ;) A w zasadzie wszystko, wszystkie podzespoły, dźwięk, matryca, trackpad, klawiatura, dysk, NO WSZYSTKO. Ma tylko mały mankament - wyłącza się ;) Moja diagnoza jest taka: Przegrzewa się. Przed chwilą go odpaliłem, działał na najniższej rozdziałce w idlu i było ok, tylko głośno. Jak już podniosłem rozdziałkę na max + odpalony film to po chwili się wyłączył. W zasadzie to nie musi to być nawet film, trochę pracy i po prostu pada. Był przeze mnie rozbierany, wymieniłem pastę termoprzewodzącą, przedmuchałem radiatory i wszystkie zakurzone miejsca, niestety nic z tego. Windows raczej też nie, bo podmieniałem HDD z inną instancją. Na moją wiedzę IT to pewnie radiator do wymiany, widziałem nawet taki na OLX, miałem kontakt ze sprzedającym (koszt jakoś niecałe 50,- CBLN) ale ostatecznie wyszło tak, że mam japko, za które przepłaciłem trzy razy, jest gówniane i 10 razy więcej wydaję na kawę w modnych lokalach. I spodnie zaczęły cisnąć w kroku. Nie wiem, może moja diagnoza jest zła i ktoś się zna lepiej. Nie ważne.

Nie wiem, czy mnie ktoś kojarzy, ja tu już jestem 9 lat i kojarzę Was i przez to wiem, że nie każdemu się ten sprzęt tutaj należy. Jest tu banda debili i nie chciałbym, żeby to trafiło do kogokolwiek z tej bandy. To raz. Dwa - nie zależy mi na plusach, jak tym tępym mirabelkom co wrzucają swoją facjatę na portal ze śmiesznymi obrazkami xDDD Dlatego zwykłe plusowanie i mirkorandom odpada.
Chciałbym, żeby to trafiło do kogoś, kto serio tego potrzebuje, może do Mirka, może do znajomego, może do rodziny, może do domu dziecka, może ktoś potrzebuje do nauki Javy, może komuś się zepsuł i akurat bieduje, bo coś tam. Nie wiem, ale na pewno nie do nikogo z #neuropa xDDD Dlatego wolę takie zasady: jeśli ktoś ma pomysł, gdzie to powinno powędrować, to proszę napisać powód w komentarzu, najbardziej plusowane komentarze sprawdzę, sprawdzę wiarygodność i ostatecznie wybiorę.

Na zdjęciu przedmiot (aha, dorzucam nówkę zasilacz za 120 CBLN z saturna chyba xD szkoda, że się nie przydał) i stopy różowego :D

PS: Odbiór osobisty :) (Warszawa)

Miłego wieczoru. #tureckiebajglezsezamem
murdoc - Dobra Mirki i Mirabelki, jest #rozdajo ode mnie.

Jako, że piszę z nowego ...

źródło: comment_30cJolRPMfOI30bVG0oBu0GZoTOAqPDW.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@murdoc: hmm, matce bym dał bo jej aspire 1710 już wysiada. Trochę kiepsko z odbiorem bo Warszawa długa i szeroka, a znając życie to pewnie z drugiej części Warszawy jesteś ( ͡° ʖ̯ ͡°).
  • Odpowiedz
@murdoc: Nie jestem niepełnosprawny ani z domu dziecka, ale przydałby mi się serwer domowy (Raspberry Pi już nie wyrabia) oraz:
- mam doświadczenie z #!$%@? znanymi jako HP, Paviliona DV6 rozkręcam z zamkniętymi oczami i naprawa nie powinna być dla mnie problemem
- szanuję jak #!$%@? za awatar, mogę z zamian wysłać edycję rozszerzoną Demon Days ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@murdoc: Tak szczerze, to mi by się przydał, ponieważ przy moim muszę wymienić radiator, a do tego klawiatura rozwalona, więc używam od pc i mówiąc szczerze już ledwie zipie, więc ten twój bym naprawił i nie musiałbym się już martwić o to, że mi laptop padnie i nie będę miał na czym oglądać filmów, aby je recenzować.
  • Odpowiedz
@murdoc: Mireczku od dwóch miesięcy działam w internecie na samsungu z roku 2011, w którym nie działa wi-fi, laptop mojej dziewczyny też padł i tak sobie wegetujemy w tym mieszkaniu, wykorzystam go w najlepszy możliwy sposób :D
  • Odpowiedz
@murdoc: Tak przeczytałam Twój wpis, podumałam czy komuś nie przyda się taki laptop i przypomniałam sobie o sytuacji w jakiej siostry mojej przyjaciółki żyją. Typowa wieś zabita dechami, dziewczyny maja od 7 do 16 lat, a u nich w domu niedawno co wybudowali normalną toaletę zamiast miejskiego wychodka. Dziewczynom pomagam już od dłuższego czasu, bo zwyczajnie szkoda mi ich. Ciuchy, jakieś babskie bibeloty i kosmetyki raz na pół roku przeglądam i
  • Odpowiedz