Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 4: 23.01-29.01.2017
Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

Jest to jeden z najlepszych tygodni wg mnie od czasów, gdy tworzę listę. Wybrałem 10 na prawdę dobrych utworów, w większości są to dzieła znanych producentów.

10. Bakermat - Baby || #house || Wydane 27.01.2017 w b1
Twórca takich hitów jak One Day, czy Teach Me tym razem wydał klasyczny house z użyciem znanej partii wokalnej z lat 70 (oraz z ostatniego utworu Boba Sinclaira). Świetnie nadaje się na parkiety nadmorskich klubów ;)

9. Mike Shiver - Calling On You || #futurehouse #house || Wydane 23.01.2017 w Enhanced Recordings.
Ciekawy, należący do spokojnych future housów kawałek. Wyróżnia go głęboka linia bassowa oraz użycie sampli, które w ostatnim czasie mi przypadły do gustu.

8. Paris Blohm feat. Elle Vee - Into Dust || #trap #futurebass || Wydane 27.01.2017 w Lowly Palace
Potężny future bass od Amerykanina. Wokal na wysokim poziomie. Te dwie cechy potrafią przyciągnąć do tej produkcji

7. Adrian Lux - All Aloud || #chilltrap #trap || Wydane 27.01.2017 w SOURCE
Produkcję tą wyróżnia świetny wokal, do tego #!$%@? ją styl, który mi zawsze bardzo się podobał w tym gatunku, świetnie można się przy niej rozluźnić.

6. Zonderling - Landslide || #house #futurehouse || Wydane 27.01.2017 w HEXAGON
UWAGA: ODNOŚNIK DO SOUNDCLOUD
Wydany na EPce Cluster, jeden z dwóch najlepszych utworów na tej składance. Usłyszeć można na nim typowe dźwięki dla stylu Zonderlinga. Jest to bardzo ciekawy future house, z takim progresywnym zacięciem. Fajne połączenie stylów.

5. Dyro X Goja - Alive || #electro || Wydane 27.01.2017 w WOLV
Powrót Dyro w wielkim stylu. Potężna electro bomba, która zadowoli każdego fana gatunku i tego producenta. Dźwięki typowe dla wytwórni Holendra.

4. Martin Garrix - Scared To Be Lonely || #trap #futurebass || Wydane 27.01.2017 w Epic Amsterdam
Pewnie wielu z was strzelałoby, że produkcja ta znajdzie się na pierwszym miejscu mojego zestawienia. Oczywiście, jest to utwór z fajną melodią, z dobrym wokalem, ale mimo wszystko nie ma porównania do In The Name Of Love. Numer 1 dj magu musi się bardziej postarać :P

3. Zonderling – Tunnel Vision (Don Diablo Edit) || #house || Wydane 27.01.2017 w HEXAGON
Kolejna produkcja z EPki Cluster. Tym razem jest to owoc kolaboracji pomiędzy Zonderling, a Don Diablo. Nie wszystkim przypadnie do gustu, ze względu na jej tech housowe zacięcie. Mi bardzo odpowiada ten klimat i polecam każdemu jej przesłuchanie.

2. Oliver Heldens - I Don't Wanna Go Home || #house #futurehouse || Wydane 23.01.2017 w Heldeep Records
Heldens po raz kolejny pokazuje, dlaczego jest obecnie jednym z najlepszych producentów w edmowym mainstreamie. Następna produkcja stworzona w świetnym stylu. Zdecydowanie zasługuje, żeby w przyszłości być najlepiej zarabiającym producentem na świecie. Mimo tego, że jest to świetny utwór to przegrał w tym tygodniu ze wspomnieniami, a mianowicie z:

1. Sander van Doorn & LVNDSCAPE - Need To Feel Loved || #deephouse || Wydane 23.01.2017 w DOORN RECORDS
Sander jednak wpadł na dobry pomysł. Kontynuuje swój plan tworzenia remake hitów sprzed lat. Tym razem jego ofiarą padł jeden z ulubionych utworów na mirko (jeśli chodzi o #progressivehouse), a mianowicie Reflekt - Need To Feel Loved, który najbardziej znany jest w wersji od Adam K & Soha. Wielu mogło obawiać się profanacji, jednak utwór jest na dobrym poziomie. Słychać tutaj rękę SVD, jak i LVNDSCAPE, mianowicie głębsze dźwięki są typowe dla tego drugiego (choć Sander też się w nich ostatnio sprawdzał), a także słychać pewne elementy typowe dla tech house np. kick, który upodobał sobie Holender. Serdecznie polecam ten utwór osobom, które nie mają uprzedzeń co do odnawiania starych hitów, bo jest to kawał dobrej muzyki.

Oprócz tej dziesiątki zostało wydanych wiele innych, dobrych produkcji, jednak wybrałem taką optymalną liczbę, a wybierałem z 25 utworów :P. Jak zwykle zapraszam do komentowania i dzielenia się ciekawymi kawałkami.

Link do paczki

#edm #umf #muzyka #muzykaelektroniczna
  • 9
@Delus: @matti05 Szczerze mówiąc, to mi się nie chce. Wychodzę z założenia, że nikomu nie spodobają się wszystkie utwory i jeśli będzie chciał coś dodać do swojej playlisty to parę utworów. Zawsze można ściągnąć paczkę do ściągnięcia z utworami i tyle, prawie na to samo wygląda.
@Delus: smutne trochę, że Adiran Lux którego kojarzyłem głowsnie z przyjemnych progresywnych big roomów i Garrix (przykłady które akurat pojawiły się w tym zestawieniu) który też produkował coraz to lepsze big roomy idą tak uparcie za modą i robią ten futurebass do którego kompletnie nie umiem się przekonać i chyba już się nie przekonam. Cieszy za to, że Dyro produkuje dalej świetne elektryki, a Don Diablo i Bakermat dobre housy (
@kshmir: Dawno nie wyszedł już dobry progresywny bigroom, moda na nie upadła to i wszyscy cisną future bassy. Zastanawiam się, co będzie następnym gatunkiem, który zacznie być tym najmodniejszym (chodzi mi o następce future bassu). Ostatnio coraz więcej znanych nazwisk powraca do czystego progressive house, więc może ten gatunek powróci na salony.
@Delus: psy trance też powoli staje się coraz bardziej modny ale wątpię żeby zagościł w main streamie tak samo jak big room swego czasu czy teraz właśnie futurebass