Wpis z mikrobloga

TL;DR - Tematyka tzw. ''fake news'' w programie TVP Info pt. Studio Polska

- Wczoraj o 21:50, przed rozpoczęciem programu Studio Polska prowadzący ten program Maciej Pawlicki podał komunikat specjalny.
- Według tego komunikatu ''UOP aresztowało posła Ryszarda P., lidera Nowoczesnej''
- Zarzut dotyczył domniemanego szpiegostwa
- Następnie prowadzący ZDEMENTOWAŁ tą informację tłumacząc że było to tzw. ''fake news''
- Nowoczesna zapowiedziała złożenie skargi do KRRiT ze względu na naruszenie dobrego imienia Ryszarda Petru i partii Nowoczesna.

Więcej szczegółów i informacji w tym poście kolegi @Joz
http://www.wykop.pl/wpis/21969577/godzina-21-50-spokojny-sobotni-wieczor-przed-telew/

Nie miejcie mi tego za złe, ale wołam was do tego TL;DR z kronikarskiego obowiązku, z racji tego że wszystkie znaleziska na ten temat zostały zakopane i nie dotarły na główną.

Moja opinia:
Według mnie to jest nie do pomyślenia żeby żadna telewizja, a zwłaszcza publiczna #!$%@?ła takie rzeczy, nawet pod przykrywką demonstrowania na czym polega fake news. Przykład polityka, do tego z partii opozycyjnej nie jest zbyt udany. Mówiąc wprost nie miałbym nic przeciwko gdyby TVP w celu demonstracji użyła jakiegoś przykładu niekoniecznie powiązanego z jakimkolwiek politykiem, n.p. że wybuchła wojna ażeby nie uderzać w konkretną osobę czy partię. No ale zrobili tak jak zrobili...

#tldr #tldrmariano #4konserwy #neuropa #bekazpisu #tvpis #bekaztvp #polityka
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MarianoaItaliano: Dzisiaj właśnie moja mame - kobieta mało biegła w internetach - pokazała mi co zobaczyła na jutubie. Pyta się mnie: czy to prawda? Bo ten filmik, ta urwana minuta z tym fejk newsem teraz krąży po internecie. Ktoś mało obcykany w internetach nie zweryfikuje tego, od razu połknie haczyk, tym bardziej jeśli to pasuje do jego politycznych upodobań. W głowie się gdzieś zagnieździ hasło: Petru - zdrajca, rosyjski szpieg
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano:

Mówiąc wprost nie miałbym nic przeciwko gdyby TVP w celu demonstracji użyła jakiegoś przykładu niekoniecznie powiązanego z jakimkolwiek politykiem, n.p. że wybuchła wojna

To byłby jeszcze większy przypał. Ludzie do tej pory jeszcze "żyją" tym co ruskie zrobiły na Ukrainie. Gdyby podać w taki sposób informacje o wybuchu wojny jak to podano o aresztowaniu Petru to dopiero by się rozpętała gównoburza. Kiedyś w Czechach był taki przypał. W czasie
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: Czekam aż Polsat albo TVN poda fake newsa ze Jarosław. K prezes PiS został aresztowany pod zarzutem domniemanej pedofilii. To by dopiero była inba i pieniliby się w TVPis.
  • Odpowiedz
Według mnie to jest nie do pomyślenia żeby żadna telewizja, a zwłaszcza publiczna #!$%@?ła takie rzeczy, nawet pod przykrywką demonstrowania na czym polega fake news.


@MarianoaItaliano: ojojoj, a niby dlaczego? Bo jesteś socjalistą faszystą i komunistą? Chcesz mówić mediom, jak mają działać? TVP podała fake news i od razu o tym poinformowała, czego byś jeszcze chciał? Żeby ją wyłączyli? Może kabaretów też powinno się zabronić, bo tam często też mówią
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: ale tak to wlasnie z Wami lewakami jest. Jakoś PiS potrafi się z Ucha Prezesa śmiać, mimo, że tam nikt nie mówi, ani nie pisze, że to jest fake news, a co wiecej, wielu ludzi uważa, że taka jest prawda. A takie lewusy jak Ty, to mimo tego, że ktoś od razu prostuje że to była nieprawda, po to żeby podyskutowac o fake news, to macie ból dupy.
  • Odpowiedz
@badtek: Tutaj, dokładnie pod tym linkiem:
http://www.wykop.pl/wpis/21974163/#comment-79073347

użytkownik @badtek w odpowiedzi na krytykę zachowania TVP zapytał krytykującego o to, czy jest socjalistą, faszystą i komunistą. Nie żartuję, on naprawdę tak napisał. Najwidoczniej on uważa, że aby wymagać jakiegokolwiek poziomu od mediów trzeba być reprezentantem którejś z tych grup.

Ja, jako że żadnym z nich nie jestem,
  • Odpowiedz
@badtek: Dobra, wiedz jedno. Jadę po wszystkich równo, zwłaszcza po TVP pod jakim zarządem by nie była bo to ZAWSZE tuba rządu, a powinna być bezstronna i obiektywna. Od wspierania PiS masz TV Trwam i Republikę a od opozycji TVN. TVP powinna być pośrodku.

Dwa - nie porównuj telewizji publicznej która aspiruje być poważną stacją informacyjną do youtubowego serialu i kabaretów.

Trzy - poczytaj moje pozostałe TL;DR.

Cztery - Wyborczej
  • Odpowiedz
a powinna być bezstronna i obiektywna


@MarianoaItaliano: ile Ty masz lat? Która telewizja na świecie, które medium publiczne jest bezstronne i obiektywne? Sęk w tym, żeby nie przekazywać nieprawdy. Nawet portale społecznościowe takie jak facebook czy wykop nie sa bezstronne czy obiektywne, sprzyjaja lewakom. Poza tym, gdzie masz tutaj brak obiektywizmu? Podali nieprawdziwa informację i zaraz się do niej przyznali, nie zrobili tego, żeby oszukać ludzi, tylko uświadomić ich, jak
  • Odpowiedz
Bronienie tego stoi poniżej godności jakiejkolwiek istoty chcącej się nazywać istotą rozumną. Jest to bycie 100% kanalią, ewentualnie posiadanie inteligencji dyskwalifikującej przynależność gatunkową do homo sapiens.


@kolejna_zielonka: a Ty skąd tu nagle? Multikontko? No to zróbmy test, zgłoszę Cię do moderacji, zobaczymy co się stanie?
  • Odpowiedz