Wpis z mikrobloga

TL;DR - Tematyka tzw. ''fake news'' w programie TVP Info pt. Studio Polska

- Wczoraj o 21:50, przed rozpoczęciem programu Studio Polska prowadzący ten program Maciej Pawlicki podał komunikat specjalny.
- Według tego komunikatu ''UOP aresztowało posła Ryszarda P., lidera Nowoczesnej''
- Zarzut dotyczył domniemanego szpiegostwa
- Następnie prowadzący ZDEMENTOWAŁ tą informację tłumacząc że było to tzw. ''fake news''
- Nowoczesna zapowiedziała złożenie skargi do KRRiT ze względu na naruszenie dobrego imienia Ryszarda Petru i partii Nowoczesna.

Więcej szczegółów i informacji w tym poście kolegi @Joz
http://www.wykop.pl/wpis/21969577/godzina-21-50-spokojny-sobotni-wieczor-przed-telew/

Nie miejcie mi tego za złe, ale wołam was do tego TL;DR z kronikarskiego obowiązku, z racji tego że wszystkie znaleziska na ten temat zostały zakopane i nie dotarły na główną.

Moja opinia:
Według mnie to jest nie do pomyślenia żeby żadna telewizja, a zwłaszcza publiczna #!$%@?ła takie rzeczy, nawet pod przykrywką demonstrowania na czym polega fake news. Przykład polityka, do tego z partii opozycyjnej nie jest zbyt udany. Mówiąc wprost nie miałbym nic przeciwko gdyby TVP w celu demonstracji użyła jakiegoś przykładu niekoniecznie powiązanego z jakimkolwiek politykiem, n.p. że wybuchła wojna ażeby nie uderzać w konkretną osobę czy partię. No ale zrobili tak jak zrobili...

#tldr #tldrmariano #4konserwy #neuropa #bekazpisu #tvpis #bekaztvp #polityka
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MarianoaItaliano: jest w ogole jakies nagranie z tego? Bo IMO dosc kluczowa informacja bylo by, w jaki sposob zostalo to podane. Tzn. ciagiem "blablabla, petru jest szpiegiem blablabla. I widzicie panstwo, tak wyglada fake news, ktory bedzie tematem dzisiejszych debat" Vs "blablabla petru #!$%@?" reklamy "blablabla petru jednak nie #!$%@?, poprostu mowimy o fejkowaniu".
  • Odpowiedz
@badtek: nie schodź z meritum i nie spamuj, tylko albo przeproś za bycie pożytecznym idiotą, albo pokazuj legitymację
@Dorrek YT generalnie tak
- Ryszard P. przewodniczący partii Nowoczesna zatrzymany za bycie szpiegiem
<30 sekund czołówki>
- Jeszcze raz - Ryszard P. zatrzymany za bycie szpiegiem, prawdopodobnie na rzecz Rosji
(Pani prowadząca) - A
kolejna_zielonka - @badtek: nie schodź z meritum i nie spamuj, tylko albo przeproś za...
  • Odpowiedz
Każdy kto jako tako kojarzy sytuację polityczną w Polsce wie, że od 15 lat nie ma czegoś takiego jak UOP ;p


@sphinxxx: xd 50% wyborców PiS nawet nie wie ile izb ma parlament, albo kto zajmuje się wykonaniem budżetu, a ty wymagasz od nich wiedzy, że UOP nie istnieje.
  • Odpowiedz
@a4z4a4: Nie mam co prawda zadnych badan na poparcie moich slow, ale jestem pewien, ze ponad polowa wyborcow WSZYSTKICH partii by odpadla na takich bzdurach jak ilosc poslow, dlugosc kadencji itp.
Jakby tylko pisowscy byli tacy glupi to nie mielibysmy od 30 lat tych samych ludzi w parlamencie.
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: Na pęczki tego jest, praktycznie w każdej wsi bez wyjątku. A nawet w mniejszych miasteczkach. Jeszcze w 2015r pracowałem w centrum ogrodniczym i min woziło się samochodem towar po województwie.. GS-y były cały czas, brały nawozy nie nawozy, nasiona itd..
Logo mają takie
W większości jak się wchodzi to dalej lata 90 i wcześniej - w pełni, fajny klimacik nawet.
r5678 - @MarianoaItaliano: Na pęczki tego jest, praktycznie w każdej wsi bez wyjątku....

źródło: comment_M988QCdGqry7PmwpLmEpjIlWazkN0zzM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Aaa, to o to jest gównoburza w mediach? Eeee, to się nawet na precelki nie nadaje. Widzę, że Petru idzie na samozaoranie w płomieniu. Taką zarzutkę złapać, jeny. Jak dzieci.
  • Odpowiedz