Wpis z mikrobloga

Czy dorzucenie treningu aerobowego w dni między treningami siłowymi nie zakłuci regeneracji mięsniowej? Chciałbym przyspieszyć redukcję i robić w tygodniu 3x trening siłowy (FBW) + 3x trening aerobowy (bieganie) + jeden dzień na regeneracje. Warto?
#pytanie #mikrokoksy #silownia
  • 7
  • Odpowiedz
@mojito20: nie, Twój organizm z czasem adaptuje się do coraz większej ilości jednostek treningowych, więc jak najbardziej dobry wybór. Od siebie jednak polecam wprowadzić treningi interwałowe typu HIIT, a jak lubisz bardzo konkretny wysiłek to np. Stubborn Fat Protocol 2.0.
  • Odpowiedz
@spetz no to super. Wracam na siłownie po półtora rocznej przerwie (żadna kontuzja, raczej lenistwo) i trochę tej mojej wiedzy uleciało... Dodatkowo wróciłem z nowym adeptem i najpierw chce go wkręcić w siłownie, a nie zamęczyć go na pierwszych treningach co tylko go zniechęci... I stąd pytanie czy trening HIIT nie będzie zbyt wymagający jak na początek? No i czy stawy na tym nie ucierpią?
(kolega ma nadmiarowe jakieś 15-20kg, ja
  • Odpowiedz
@mojito20: nic nie ucierpi, a wymagający będzie zawsze - na początku zrobisz może 3 powtórzenia, potem 5, a za kilka tygodni już 10. Osobiście trzymam się granicy 12-15 powtórzeń i następnie operuje czasem i intensywnością np. 15 sek. sprint (tak 80-90% maxa) i 45 sek. trucht, a potem np. dodajesz 5 sekund do sprintu i ucinasz 5 sekund z truchtu. Zwykłe bieganie warto dodać na początek jako rozgrzewka oraz na
  • Odpowiedz
@spetz bałem się, że nadmiarowe kilogramy i brak wcześniejszych treningów u znajomego mogą mu zaszkodzić na stawy ;) No to dzisiaj pierwszy trening HIIT. Zobaczymy na czym stoimi i jak to dalej rozwijać :) Pierwsze 4-5 minut rozgrzewka spokojnym truchtem, potem zobaczymy ile uda nam się zrobić sesji spintu z truchtem (15/45-60 sek) i na końcu znów truchcik z 4-5 min :)
  • Odpowiedz
  • 0
@orlando74: hiit w takiej wersji robiłem w szczycie formy w ubiegłe wakacje, oczywiście nie jest to sprint na 100%, bo po takim trzeba odpocząć z 2-3 minuty przynajmniej :). 15 powtórzeń zdarzało mi się podzielić na 2 części np. 10 + 5 lub 12 + 3 z krótkim minutowym odpoczynkiem pomiędzy. Czasu na 100 m nie znam, bo do bieżni daleko ale jak wrócę do formy to pewnie sprawdzę ;).
  • Odpowiedz