Wpis z mikrobloga

@heliodorgi: korzyść społeczna to jakaś terminologia marksistowska. Dam ci w skrócie przepis na życie, zanotuj.
Wykonujesz ten zawód który jak najszybciej da ci jak największy zarobek, zachowując swoje zainteresowania, zdolności, tak by żyć łatwiej, by zarabiać więcej, tak by być lepszym od takich frajerów jak ty :)
  • Odpowiedz
@monochromatycznie: no cóż xD akurat książki zachowują swoją aktualność nawet po dekadach (Wolter do cywila to najlepszy przykład; nie z każdą ustawą jest tyle kombinowania co z KPK), a kupowanie kodeksów ma sens, bo są wygodniejsze "w obsłudze" niż wersje drukowane z ISAP
  • Odpowiedz
@cevilo: Tak to sobie racjonalizujesz?
Wyobraź sobie, że można wykonywać zawód który daje Ci największy zarobek, wykorzystując swoje zainteresowania i zdolności, A DO TEGO wspiera rozwój społeczeństwa w którym żyjesz, dzięki czemu wydasz mniej pieniędzy żeby żyć w przyjaznym środowisku, a jednocześnie dobra które zakupisz będą wyższej jakości.

Nie wiem co sobie ubzdurałeś z tym marksizmem. Ja swoją pracą staram się wspierać społeczeństwo, po to żeby żyć w lepszym świecie. Między
  • Odpowiedz
@heliodorgi: nie wiem co ty bredzisz, dlaczego wydwać mniej pieniedzy, normalny człowiek wydaje tyle na ile ma ochotę. Jakieś bzdety o jakiś pasożytach, silnej złotówce. Wybacz to co piszesz jest tak idiotyczne, jak z podręcznika marksa, gdzie intelektualiści byli pasożytami, że nie będę wchodził na ten poziom intelektualny, by zmuszać się do jakiś odpowiedzi do ciebie. Przecież nawet czasami NBP osłabia walutę, bo to korzystne dla Polski, w czasie ferii dla
  • Odpowiedz
@cevilo: nikt normalny nie mówi o aplikacji, którą odbywa/skończył że jest "jedną z najtrudniejszych". Jakbyś naprawdę był z branży, to byś wiedział. Poza tym nikt ogarnięty nie robi żadnej aplikacji dla kasy, a ty zachowujesz się jakbyś dalejżył w przeświadczeniu że będziesz jak keanu reaves z "adwokata diabła" tylko dzięki aplikacji xD nie ma już takich ludzi, więc sorry
  • Odpowiedz
@cevilo: no więc tak jak podejrzewałem - co najwyżej mógłeś mówić o aplikacji ogólnej (ale ukończenie jej rozumiane jako zakończenie po 1 roku jest klęską, a nie sukcesem) albo sędziowskiej, ale w takim przypadku twoje nauki o tym, że liczy się tylko hajs nie znajduje pokrycia w rzeczywistości (twojej) xD więc naprawdę trudno powiedzieć czyś głupi, czy troll
  • Odpowiedz
@cevilo: dobra, wyjaśnię ci to na przykładzie, pewien Ukraiński polityk musi się milionów nakraść, żeby czasem zabrać dzieci do disneylandu, popływać żaglówką, czy poopalać się pod palmami, a i tak ryzykuje że go ktoś zastrzeli lub rozjedzie przed własnym domem
natomiast ja, zarabiam uczciwie wyraźnie mniej niż on, ale tak samo mogę sobie popływać żaglówką, w środku zimy wyskoczyć pod palmy, ale żyję w wyżej rozwiniętym kraju, gdzie zwykli ludzie generalnie
heliodorgi - @cevilo: dobra, wyjaśnię ci to na przykładzie, pewien Ukraiński polityk ...

źródło: comment_BRPlLdGl0LbkbvAfOFyl9HZIoymchNqf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@heliodorgi: i według ciebie w rozwiniętym kraju nie ma prawników?
Powiem ci coś w tajemnicy, reforma sądownictwa, wymiaru sprawiedliwości, prawa to na Ukrainie jeden z bardziej palących problemów i uważa się że on głównie stoi na przeszkodzie w rozwoju kraju.
Będziecie to może przerabiać w kolejnej klasie gimnazjum, więc stanie się to jasne.
  • Odpowiedz
@pieknyibogaty: użyj mózgu zamiast linków. Odzyskali wolnośc mniej więcej wtedy co Polska. Czołgi mają dwa lata. Przeczytaj jakikolwiek raport UE o Ukrainie, działania jakie są podejmowane, chodzi też głównie o rozwój społeczeństwa obywatelskiego, demokracji, czyli o te rzeczy o których ten marksista do mnie pisze.
Tak, naukę czytania ze zrozumieniem, między wierszami, będziecie mieli dopiero w kolejnej klasie gimnazjum.
  • Odpowiedz
i według ciebie w rozwiniętym kraju nie ma prawników?


@cevilo: są... dobry prawnik nie jest zły... ale większość prawników robi to tylko dla kasy... a nie myślą o tym jak usprawnić funkcjonowanie swojego społeczeństwa... znasz na pewno ten kawał o spadkobiercy kancelarii który zakończył sprawę, którę jego ojciec ciągnął przez 20 lat ;)

Powiem ci coś w tajemnicy, reforma sądownictwa, wymiaru sprawiedliwości, prawa to na Ukrainie jeden z bardziej palących problemów
  • Odpowiedz
@pieknyibogaty: jeśli nie interesuje cię ten problem, to dlaczego się włączasz w dyskusje, którą zaproponował ten marksista, jemu wyraźnie chodzi o jakiś mityczny rozwój społeczny, co też uważam za marksistowską bzdurę
  • Odpowiedz