Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#prawo #rower #pytaniedoeksperta #pytaniedoprawnika #bieganie #narciarstwo
W okresie zimowym jeżdżę na rowerze albo biegam mając założoną kominiarkę.
Czy podczas kontroli policji/straży wiejskiej mogą zażądać ode mnie ściągnięcia kominiarki w momencie KIEDY NIE MAM PRZY SOBIE DOKUMENTÓW i nie mają możliwości mnie wylegitymować na podstawie dokumentu tożsamości?
Jeśli odmówię to mogą mnie zawinąć za nie wykonywanie poleceń funkcjonariusza? Przecież to głupie skoro oglądanie mojej mordy w niczym mu nie jest potrzebne (brak moich dokumentów). Idąc dalej: czy jeśli karze mi polizać swoje buty, a ja odmówię to też jest nie wykonywanie poleceń funkcjonariusza?
A co jeśli zdejmę kominiarkę i się przeziębię i będę musiał płacić za wizytę u lekarza i lekarstwa. Czy moge pozwać do sądu funkcjonariusza za narażenie mojego zdrowia lub życia? Brzmi głupio, ale takie są fakty i ci którzy biegają, jeżdżą na rowerze zimą, a nawet ci co szusują na stokach mogą się z taką sytuacją spotkać.
i przy okazji:
ZAWSZE jak macie możliwość to #!$%@? przed policją albo strażą miejska. Zawsze.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
#prawo #rower #pytaniedoeksperta #p...

źródło: comment_wvjv8GL5fE3059HKzvRNKnxkGNgKUwif.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie masz obowiązku noszenia przy sobie dokumentu tożsamości (dowód osobisty czy paszport) ale na czas ustalenia czy dane które podałeś są prawdziwe policjant ma prawo Cię zatrzymać lub zabrać na komisariat. Można więc stwierdzić - dobry Pan policjant weźmie Cię w ciepłe miejsce co byś nie zachorował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz