Wpis z mikrobloga

  • 1
@jepek sąsiad obok mnie korzysta i zapłacił coś 5 tys za 75 m mieszkanie.. pokazywał mi projekt i rozwiązania i gdybym miał kasę to zdecydowanym się również. Ewidentnie projektują też na droższych materiałach
  • Odpowiedz
@Siman: o, i to jest info! U mnie będzie to również około 75m i myślałem, że to droższa zabawa patrząc po cenach na stronach dobrych biur projektowych (ok 100zł/m2). Swoją drogą dziwne jest dla mnie wycenianie pomysłów przez m2.
  • Odpowiedz
  • 1
@jepek dla mnie ważniejsze aniżeli kolory ścian były jej pomysły na rozmieszczenie gniazdek (tak, projektują rozmieszczenie co do cm) i przesunięcie np pieca z łazienki dzięki czemu uzyskał pełnowymiarową przestrzeń. Powodzenia w remoncie cumplu!
  • Odpowiedz
@Siman: o to mi właśnie chodzi! Mieszkanie mam w budowie, mogę zmienić np. układ ścian, ale na dobrą sprawę się na tym nie znam. Nie wiem na przykład jak zaprojektować ciągi komunikacyjne, to też pomyślałem o profesjonalistach.
  • Odpowiedz
@jepek: Absolutnie polecam. Raz, że nie musisz kombinować i zastanawiać się nad warstwą estetyczną. Dwa, nie musisz ogarniać hydrauliki i elektryki. Trzy, nie musisz oglądać miliona płytek, paneli czy mebli - architekt przedstawi Ci najlepsze pomysły na podstawie Twoich preferencji, portfela i możliwości mieszkania. Cztery, nie musisz szukać ekipy remontowej, stolarza, szklarza - architekt ma pod ręką sprawdzonych ludzi. Pięć, nie musisz jeździć po marketach budowlanych/miasteczkach budowlanych w poszukiwaniu konkretnej rzeczy
  • Odpowiedz
@piglet: taką pokaźną listą argumentów to mnie przekonałaś całkowicie. Na początku wybieranie materiałów wydaje się zapewne niezłą przygodą i zabawą, ale im dalej w las tym pewnie gorzej. O ile z zaprojektowaniem swojego pokoju do pracy pewnie bym sobie poradził, tak przy kuchni czy łazience, to mogę tylko powiedzieć czy coś mi się podoba czy nie.

Jak wygląda to u Ciebie +/- cenowo? Jeśli masz ochotę się tym dzielić oczywiście.
  • Odpowiedz
@jepek: Za projekt łazienki oraz WC (ok. 8 m2) zapłaciliśmy 1200 zł. Jeśli chcesz, to mogę Ci wypisać z umowy co dokładnie wchodzi w skład tej ceny (czyli za co architekt odpowiada) :)
  • Odpowiedz
@jepek: Wrzucam tutaj, może komuś się przyda.
W skład umowy wchodzi:
- inwentaryzacja pomieszczeń (dokumentacja pomiarowa i fotograficzna);
- wykonanie projektu koncepcyjnego obejmującego rozmieszczenie ceramiki i mebli, plan sufitów podwieszanych i innych elementów z płyt g-k;
- projekt wykonawczy obejmujący dobór okładzin ściennych, ceramiki, baterii, wizytę w sklepie z wyposażeniem, wizualizacje, plan rozmieszczenia oświetlenia i gniazdek, widoki wszystkich ścian, specyfikację materiałową wszystkich użytych w projekcie elementów wyposażenia z podaniem ilości materiałów,
  • Odpowiedz