Wpis z mikrobloga

Zrobiłem dzisiaj na wypoku ankietę, która potwierdziła moje podejrzenia, że spora część ludzi nie wie co zrobić z zalegającymi środkami na koncie telefonicznym, których nie są w stanie przegadać.
W internecie pojawia się całkiem sporo pytań o to „co można kupić za te pieniądze” i bardzo mało odpowiedzi na te pytania.

Spróbujmy razem opracować listę sposobów, na które możemy wykorzystać nasze środki na koncie telefonicznym.
Proszę w miarę możliwości o linkowanie do źródeł waszych informacji.
Oto te które ja znam i które wyszukałem w internecie:

- kupno transferu na Chomikuj.pl;
- doładowanie konta skycash*;
- konto VIP na zalukaj
- kupno wybranego numeru gazety na Prasa24.pl;
- bitcoiny na btc-sms oraz coins4sms;
- SMS→punkty→przedmioty zakupyzasms.eu, kupzasms.pl oraz smsmarket.pl,

Dodam jeszcze listę sporządzoną dwa lata temu, chyba przez naszą koleżankę @LadyMartini

UWAGA, większości z podanych powyżej linków nie znam i nigdy z nich nie korzystałem, dlatego nie jestem w stanie zagwarantować, że są bezpieczne. Jeżeli ktoś ma jakieś krytyczne uwagi na temat któregoś z powyższych linków, zachęcam do napisania o tym w komentarzu.

FUNDACJE:
Nie będę się rozdrabniał, bo te informacje stosunkowo łatwo znaleźć w internecie; tutaj znajdziecie kilka fundacji.

*


Wołam @iEarth

Zapraszam do dyskusji

Trochę spamu tagami
#cebuladeals #telefony #orange #play #plus #tmobile #virginmobile #vikingmobile o i może jeszcze #kiciochpyta
  • 20
@Pippo: wrzucam tutaj moją notatkę !

Z racji tego,że jeszcze sobie poczekam na zmianę taryfy w telefonie,a ledwo wydaje pieniądze z konta,których niestety nie mogee przeznaczyć na sieciowe pakiety + jeszcze oddali mi w ramach reklamacji kilkadziesiąt złotych,
pomóżcie mi stworzyć listę stron w internecie na których można zapłacić SMSem!
Mam nadzieje,że temat sie utrzyma,bo czeka mnie takie wydawanie do kwietnia...
Oto moja lista,bardzo prosze o dodawanie własnych pomysłów!

-Konto Premium
@iEarth: pewnie tak jak w przypadku wszystkich sms premium, pośrednicy biorą sporo dla siebie. Np. w przypadku skycash sms kosztuje 3,4 zł, z czego na nasze konto trafia 1,5zł
@Mald: i pewnie właśnie o to chodzi :) w reaklamach gadajo, że dostajesz 500 zł, ale co z tego skoro możesz to użyć tylko na rozmowy w kraju, sms i mms, a na 0700 czy inne specjalne już nie :) a żeby było mało, to najpewniej twoja taryfa ma darmowe rozmowy i sms w kraju :D to się dopiero nazywa virtual money