Wpis z mikrobloga

@pl65: zrobiłem doktorat pare lat temu i nie narzekałem (nadal nie narzekam). Jak komuś się zle żyje na doktoracie, to znaczy ze jest fujara. :D
  • Odpowiedz
@Otek0 Doktorant dostaje 1470 zł (ja mam szczęście że mój wydział daje te pieniądze, wiem ze nie jest to standard). Co roku w październiku składasz podanie, a dostajesz decyzję w listopadzie. Jesteś miesiąc bez funduszy. Generalnie jeśli chodzi o warunki finansowe tyle jest w stanie wyciągnąć osoba jeśli czyje "misję" i faktycznie prowadzi skomplikowane badania, których nie da się wrzucić w maszynkę punktów....

Zajmuję się badaniami z pogranicza informatyki i geodezji od katastru bo tworzenie modeli terenu (tworzenie algorytmów i programów). Światowe trendy patrząc po nowinkach w publikacjach naukowych. Takie prace zajmuję dużo czasu, zwłaszcza jak się buduje temat niemal od początku.

@aikonek Parę lat temu sytuacja wyglądała inaczej, kiedyś zatrudniali na uczelniach najzdolniejszych, teraz licz na to jeśli jesteś znajomym królika lub kuzynem...
Owszem, można pójść do firmy, po tych paru latach na uczelni i tak pewnie zrobię (zarobki o n razy większe), ale jeśli chcesz z poczucia misji i patriotyzmu rozwijać naukę to jest
  • Odpowiedz
@pl65: kilka lat temu sytuacja wcale nie wyglądała inaczej, wyglądała dokładnie tak samo. Teraz wcale nie jest gorzej, a jest może nawet i lepiej pod względem możliwosci stypendialnych i grantowych. Już to kiedyś tu pisałem, ale ponieważ lubię się powtarzać, to się powtórzę.
Jak to jest naprawdę z kasą na studiach doktoranckich? Podsumujmy. Podam przykład mojej uczelni, ale na innych jest to samo lub bardzo podobnie (w koncu to wszystko jest regulowane ustawami):
1) Stypendium doktoranckie
- na 1. roku 1470 zł
- na 2. roku 1670 zł.
- od 3. roku w góre, z otwartym przewodem
  • Odpowiedz
@aikonek: 1) Bzdura, może na twojej uczelni
2) Co powiesz jak u mnie w jednej dyscypilnie jest 4 osoby, 30% czyli jedna dostaje projakościówkę (800 zł) mimio że razem wspólnie pracujemy w przy tych samych badaniach, to zawsze waży jeden punkt, który waży o tym że właśnie nie ty jesteś tym pierwszym. Więc nie pitol że nikt nie chce brać tych pieniędzy.
2)-9) Wszystko to konkursy które nie dostaje nawet
  • Odpowiedz
@pl65: bardzo mi przykro, że nie udało Ci się dostosować do istniejącej rzeczywistości naukowej w Polsce, ale jakby co, to służę radą i pomocą. :) Been there, done that. Powodzenia w każdym razie. Chętnie odpowiem na pytania. ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz