Wpis z mikrobloga

UWAGA BERSERK SPOILERY>>>>> Hej. Obejrzałem Anime i przeczytałem 2 pierwsze tomy. Czy moglibyście mi powiedzieć
1. w którym tomie mniej więcej zacznie się retrospekcja jak poznaje Gats Grifitha, Caskę i resztę,
2. Czy w mandze będzie wyjaśnione skąd Berserk dorwał taką zbroję?
Bardzo proszę o precyzyjne odpowiedzi na zadane pytania. Z góry dziękuję.
#berserk #anime #manga #berserk
  • 10
@RatedR: To też źle coś powiedziałem? Wiem, że Berserk to jest kolo z mitologii wikingów, co napieprzał mieczem i wpadał w szał bitewny. Elf go tak nazwał w pierwszym tomie. Sori jeśli was uraziłem. Ciężko o coś pytać tutaj fanów anime żeby was nie urazić. Mimo wszystko dzięki za odpowiedzi. @Trajforce:
@RatedR: O jaki szczegół chodzi? Mam mówić ガッツ , Guts, Gats czy Gatz żeby nikt się nie przyczepił? Czy mówienie o tym bohaterze Berserk jest poprawne? Jakie ma to znaczenie skoro wg. mnie mowa o gościu z europejskiej mitologii i ważne żeby było słychać 'Gacs' i wszystko jasne.
@bartek1988:
O Berserka się przyczepiłem z własnej niewiedzy, nie czytałem 1-14, tylko oglądałem anime (w którym jak wiadomo Puck'a nie było), czytanie zacząłem dopiero od Conviction Arc.
Poprawną formą jest Guts, ale ze względu na Japońską wymowę brzmi to "Gattsu". Sam napisałem, że "to nic" i akurat tym nie warto się przejmować
Cytując redditowca

Gattsu, Gurifisu, Kyasuka are the three main characters of Beruseruku. Duh.